У межах проекту “Коли тиша заговорила”, який покликаний зосередити увагу на проблему людей з порушенням слуху, участь взяли відомі Черкащани, пише “Рідна Черкащина”.

Разом з іншими популярними особистостями, відомий музикант, лідер гурту “Бумбокс” Андрій Хливнюк та ведуча випусків інформаційної програми “Сьогодні “телеканалу “Україна” Анна Панова створювали “Зіркову абетку”.  

На знімальному майданчику учасники показували одну з літер жестової мови, а також слова – такі як “життя”, “світ”, “сонце”. Кожен робив це вперше в своєму житті, тому опанувати жестову мову вдавалося не відразу. Зйомка тривала понад 20 годин, інформують на сайті телеканалу “Україна”. 

“Проект надзвичайно важливий, має величезну місію. Насправді, кожен із нас може підтримати ініціативу. Для цього достатньо вивчити декілька простих слів жестовою мовою. Таких як “привіт”, “дякую”, “до побачення”. Це допоможе стати більш привітним, відкритим до спілкування з нечуючими людьми”, – каже Анна Панова.

Загалом у зйомках проекту взяли участь 33 українці, які показували 33 літери жестової мови – Джамала, Дмитро Монатік, Настя Каменських, Юлія Саніна, Олександр Шовковський, Олена Шоптенко та інші.

Результатом зйомки стане фотовиставка “Зіркової абетки”. Побачити її можна буде згодом в одній з київських галерей. На основі світлин також створять освітній плакат, який буде поширено у загальноосвітніх школах та знято соціальний ролик з популяризації жестової мови