Український дитячий письменник, казкар Сашко Лірник, за сценаріями якого знято фільми «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» та «Чорний козак», відтепер читатиме щовечора в прямому ефірі казки для дітей і дорослих онлайн. Перший випуск – “Казка про Котигорошка” – вже доступний на Youtube, пише сайт «Нове українське кіно».

Власюк Олександр Іванович (творчий псевдонім Сашко Лірник) – володар почесного звання «Заслужений працівник культури України» та багатьох премій. З 1999 по 2002 роки вів на телебаченні програму «Казки лірника Сашка», а з 2010-го – програму «Світанок». Також відомий за кількома збірками книжок “Казки Лірника Сашка”.

На його казках виросло не одне покоління українців. Дивіться першу онлайн казку на YouTube-каналі автора. Нові випуски будуть з’являтись в прямому ефірі щовечора о 20:30.

Нагадаємо, минулого року за мотивами твору Сашка Лірника “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід”. було знято фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке».

За сюжетом, козацький рід існує на світі доти, доки в ньому народжуються козаки-лицарі, які захищають свою землю від ворогів-нападників. А козакам, які поклали свої голови в бою, прощаються всі гріхи. Розлючений цим Чорт укладає парі зі Святим Петром, який зможе полонити і утримати до Різдва найкращого і найхоробрішого козака Семена. Так Чорт отримає можливість знищити весь козацький рід на землі. Але на відважного козака не діють чари і його неможливо залякати чи купити.

Наразі стрічку за казкою Лірника можна подивитись офіційно онлайн.

Також в 2018 році за мотивами казки Сашка Лірника «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття» був знятий художній фільм «Чорний козак», в якому він грає одну із ролей. Крім того, Лірник написав сценарії до повнометражного мультфільму «Про чотири роги і козацький рід», музичного кліпу Олега Скрипки «Щедрик», спектаклю «Чорний Козак» для українського театру в Торонто, мультсеріалу «Моя країна-Україна» (який сам і озвучував) та мультиплікаційного фільму «Щедрик», який з успіхом іде на Різдвяні свята на телебаченні в Канаді і США.

Відомо, що Сашко Лірник постійно виступає з концертами по всій Україні, а також в школах, дитбудинках, інтернатах. Веде активну волонтерську роботу по допомозі українським військовим і дітям. У 2016 році отримав нагороду Генерального Штабу ЗСУ «За заслуги перед Збройними Силами України». Відтепер найкращі українські казки Сашко Лірник розповідатиме онлайн.