Український співак, гітарист, композитор, автор пісень та фронтмен гурту «Мандри» Сергій Фоменко приїхав до Черкас і розповів, що його пов’язує з нашим містом. Також Фома поділився творчими планами і пояснив своє ставлення до нинішньої політичної ситуації в Україні, пише «Про все».

– Я дуже люблю цю дорогу через дамбу, вона мене і зараз заворожує. Складається таке враження, ніби в’їжджаєш у містичний острів, де є такі собі Черкаси на Дніпрі у спеціальному козацькому місці, – каже Сергій.

Також гурт «Мандри» провели у нашому регіоні чимало концертів, а сам Фома має на Черкащині кумів і навіть хрестив сина Олесі Теліженко Аскольда.

Музикант вважає, що немає різниці між регіонами України у прихильності до української музики. Просто десь більш потужна присутність російськомовних радіостанцій і люди слухають таку музику, а там, де українсько-російський контент становить 50/50%, то любов до рідної пісні більше відчувається.

– Коли народився син, то шукали няню. Знайшли жіночку з Івано-Франківська, вона була дуже віруючою, молилася двічі на день і все так гарно прибирала, дуже були нею задоволені. Коли мала гарний настрій, то любила співати і робила це дуже гучно та з азартом: «И вот шальная императрица…», – розповідає Сергій та показує, ніби миє посуд. – І потім питаю в Маші: «Ви україномовна жіночка з Івано-Франківщини і співаєте пісні Алегрової?». А вона відповідає, що наші пісні дуже сумні, а російські якісь веселіші, до того ж, російські пісні крутять по радіо.

Музикант вважає радіоринок закритим і українському контенту туди зайти важко. Співак зізнається, що завжди «партизанив» і з початку незалежності України створював контент рідною мовою.

Не обійшлася розмова і без політики. Сергій Фоменко розповів, що вже півроку підтримує чинного президента і зараз у штабі займаються перекладом цікавого естонського фільму, який до початку другого туру виборів зможуть побачити й інші громадяни. Кінокартину зняла естонська театральна група, яка свого часу створила партію «Єдина Естонія» і запустила масштабну передвиборчу кампанію. В умовах демократії актори показали, що людьми маніпулювати дуже легко, і можна навіть продавати квитки на політичну прес-конференцію. Ці актори отримали дуже велику прихильність від народу, а перед самими виборами вибачилися і розповіли усім правду і звісно в політику не йшли, а про все що відбувалося зняли фільм. На думку Фоменка така кінокартина буде корисною тим молодим людям, які не цікавляться політикою взагалі.

Також фронтмен гурту «Мандри» дав кілька порад черкащанам, як не втрапити на гачок політичної пропаганди будь-якого з кандидатів.

На його думку, політика чи президента не треба любити, краще сприймати політичну верхівку як банк, у який ви поклали крупну суму грошей. За цим банком треба пильно слідкувати, щоб чесно зароблене нікуди не ділося.

Сергій Фоменко також дав кілька порад, як на його думку потрібно обирати свого кандидата на пост Глави держави.

– Уважно читати передвиборчу програму;

– аналізувати її згідно з історичним минулим, власними переконаннями та здоровим глуздом;

– зіставляти програми різних кандидатів;

– перед тим, як зробити остаточний вибір варто переглянути різні інтерв’ю, передачі тощо, де є той чи той політик і проаналізувати ще й їх.

Наостанок музикант поділився творчими планами. Каже, що проектів має дуже багато, але часу їх втілювати замало. Точно запевнив, що коли завершиться весь процес виборів, гурт нарешті випустить два нових сингли.