Контрнаступальні дії української армії можуть початися в кінці серпня або у вересні. Про це повідомив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко під час інформаційного телемарафону, пише УНІАН.


На питання ведучої, чи збігається думка експерта з прогнозом про початок контрнаступу ЗСУ у серпні, Мусієнко відповів, що частково так.

“Можливо, це буде в кінці серпня або у вересні, можливо дещо в інший час, але те, що це неодмінно станеться – це так”, – розповів він.

Військовий експерт підкреслив, що треба розуміти, що якщо буде продовжуватися надання важливої допомоги для нас, то буде накопичуватися критичний обсяг озброєння, який потрібен для ефективних контрнаступальних дій. І чим більше його буде, тим більше розв’язуватиме руки для наших військових.

Окрім цього, експерт відзначив ефективність наданих систем HIMARS, які вже отримали високу оцінку як від українських сил самооборони, так і від американських та британських.

“Чим більше буде таких систем і ракет до них, тим більше буде можливості знищувати командні пункти противника, розривати логістичні ланцюги забезпечення, і тим краще вдасться загальмувати загальні дії російської армії та створити передумови для переходу до контратакувальних дій, коли для цього з’являться сприятливі умови”, – додав Мусієнко.