Яку частину нашого життя займає робота? Безперечно, це той елемент, без якого не можливе повноцінне людське існування. І справа не лише у заробітній платі чи у зростанні стажу. Професійне самовизначення стає для людини поштовхом для навчання, розвитку, самовдосконалення. Улюблена робота дає можливість розкрити себе, завоювати авторитет серед колег, побудувати соціальні зв’язки, зробити своє життя комфортним.

Втрата роботи означає, перш за все, пірнути у стресове середовище, де впевненість у завтрашньому дні та й у собі, своїх силах, стає міражем, особливо, якщо додається ще й фактор віку.

Так сталося і з Наталією Лихолай, яка тридцять років свого життя віддала улюбленій роботі бухгалтера на Смілянському машинобудівному заводі. Звісно, за ці роки колектив став сім’єю, місце роботи – другим домом, з яким пов’язані найкращі спогади, професійні перемоги, кар’єрні досягнення.  Їй було важко полишати завод, за стінами якого промайнула молодість, радощі та печалі.

Далі – були переживання: де працювати та заробляти гроші? Як знайти роботу під час карантину?

Саме з такими думками звернулася Наталія до Смілянського міськрайонного центру зайнятості.

У такому випадку психологічна допомога  дуже важлива. Тому в центрі зайнятості відразу було проведене психодіагностичне тестування, під час якого визначені професійні та особистісні якості клієнтки, її найсильніші сторони. І звісно, оскільки жінка має тридцятирічний досвід, то її результати тестування були на досить високому рівні. Впевненість у собі повернулася разом з бажанням працювати, досягати, бути корисною. Далі відбувалися пошуки вакансії, стажування, а результатом спільної діяльності стала нова робота у бухгалтерії Смілянської міської лікарні держветмедицини.

Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості розповідає: «З мого досвіду та й згідно статистики, яку ми роками аналізуємо, можу запевнити: вік – це не привід «опускати руки». Більше того, з віком на якість роботи менше впливають емоції, адже характер уже сформований та загартований. Це те, що в народі ми називаємо мудрістю. Досвідченому фахівцю психологічно важко помилятися. І це вагома причина можливої повільної праці».

Ольга Самарська – начальниця відділу активної підтримки безробітних розповіла, як саме допомагають фахівці центру зайнятості визначитися з роботою: «Наші клієнти проходять спеціальне психологічне тестування, де визначаються професійні та особистісні якості. Якщо мова йде про фахівців із досвідом, то, звичайно, їхні професійні якості близькі до ідеалу. Коли виникає бажання кардинально змінити професію – ми допомагаємо клієнтам будь-якого віку. Для цього – ознайомлюємо з існуючими професіями та зазначаємо, які актуальні у нашій місцевості. Навчаємо комунікації та допомагаємо адаптуватися на новому робочому місці».

Смілянський міськрайонний центр зайнятості