Черкащанка Оксана Осмоловська — сhildfree, що в перекладі з англійської означає “вільна від дітей”. Жінка розповіла “Суспільному”, що має на це кілька причин, тож назвати відмову від материнства рішенням одного дня не можна.

Оксана Осмоловська живе й працює у Черкасах. Займається перекладом та пише вірші. Жінка додала, що намагається бути відвертою не лише у своїй творчості чи соцмержах:

“Я дуже рада про тих матерів, які люблять дітей, витрачають на дітей 100% життя, але я до цього не готова”.

За словами Оксани, у школі її постійно цькували. Тож нині діти нагадують про жорстокість і викликають панічний страх. Окрім цього, у неї з віком з’явилася низка інших причин, через які вона й стала childfree.

“У мене автоімунне захворювання, яке передбачає підвищені ризики при вагітності і народжені. І дитина, і я можемо померти під час народження. По-друге, у мене хронічна депресія. Зараз я така весела тому, що в мене ремісія, але вона може закінчитися у будь-який момент і тоді я не зможу ні працювати, не спілкуватися. Навіщо дитині така матір”, — розповіла Оксана.

За словами Оксани, материнство може поставити під загрозу її творчий потенціал. Оскільки історій про те, як після народження дитини талановиті люди завершували свою кар’єру – чимало. Нині її погляди поважають друзі та рідні:

“Мама спочатку казала, що хоче внуків. Але потім вона вивчила краще мій характер і цінності, і зараз вона не нагадує про те, що хоче онуків і розуміє, що це мій вибір і вона його поважає”.

Кожна людина має вибір і перш за все діти — не обов’язок, а бажання, зауважила психологиня Інна Лук’янець:

“Оскільки це усвідомлений вибір, ми маємо його поважати і приймати. Я думаю, тут немає стандартного «добре» чи «погано». Вона знаходить ті радості від життя, які вона хоче”.

Оксана Осмоловська додала, що бути вільною від дітей – це вибір на користь себе, свідомий і не один раз обдуманий:

“Заробляти гроші, продовжувати займатися літературою, жити в своє задоволення поки я жива, бути перед усім чесною із собою, найгірше, коли людина не чесна і потім робить хибний вибір для себе і страждає”.

Також для свого майбутнього Оксана має вдосталь планів.