Листопад відраховує останні дні. Перша половина місяця балувала аномальним теплом, друга – температурними «гойдалками». Нічні 10-12º морози змінювалися денними теплом 11-13º. Окремі дні відзначалися невеликими дощами, а 24 листопада землю ненадовго вкрила снігова ковдра. Інформує головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.


Внаслідок переважно осіннього режиму погоди озимина, яка припинила вегетацію 10 листопада так і не увійшла у стан зимового спокою. Умови для загартування рослин були малосприятливі. Для відновлення вегетаційних процесів бракувало тепла. Значні коливання температури лише виснажували рослини. Опади хоч і невеликі, що спостерігалися останніми днями, сприяли поповненню вологозапасів верхніх шарів ґрунту.

На останок листопад продемонструє свій типовий характер: хмарний, дощовий та вітряний. В атмосфері над Європою господарюють одразу три циклони. Два з них «ANDREAS» ТА «ZEUS» переміщуються північніше Черкащини, а інший «YILMAZ» – наближається з південних широт.

Тому, вже завтра атмосферний тиск буде інтенсивно падати на 8-10 одиниць за добу, переважатиме хмарна, але поки що без суттєвих опадів погода. Наступ циклонів і протидія антициклону з акваторії Каспію, зумовлять посилений південний вітер, який сприятиме невеликому підвищенню температури вдень до 6-8º тепла. Нічна температура буде близькою до 0º, місцями – до слабких морозів.

У суботу циклони об’єднають свої зусилля і проявляться на Черкащині дощами різної інтенсивності, на фоні теплої та вітряної погоди.

У неділю дощі візьмуть паузу, температура залишиться на рівні: вночі 1-6º, вдень 6-11º тепла.

Звертаємо увагу, що новий робочий тиждень розпочнеться ускладненням погодніх умов, внаслідок проходження холодних атмосферних фронтів. Прогнозуємо дощі з переходом у мокрий сніг та зниженням температури повітря до 2º морозу 3º тепла.