Мешканці будинку за адресою Іллєнка, 9 у Черкасах власноруч дезінфікують під’їзди багатоповерхівки та дитячі майданчики, які розташовані на прилеглій території. Дезінфікувальний розчин для будинку мешканці роблять самостійно. Про це розповіла Суспільному голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку Лідія Дмитренко. Його розливають в оприскувачі та обробляють поверхні.


У своєму під’їзді дезінфікує перила черкащанка Олена Ткач. Жінка каже, що обробляють будинок двічі на день – зранку та ввечері. Розпочали таке прибирання із початку карантину. Голова ОСББ Лідія Дмитренко каже, що дезінфекцію проводять за рахунок мешканців: “Дезінфікувальний розчин нам надали наші мешканці, у людей була можливість. Вони почитали, де їх брати, де купувати. Ми тільки закупили пульвілізатори, це для ОСББ недорого, 6 штук отримав кожен старший під’їзду, і далі люди організовуються”.

Зі слів заступниці начальника управління нагляду за дотриманням санітарного законодавства Наталії Видри, така обробка знезаражує поверхні: “Сам вірус він є стійкий, він на поверхнях живе від декількох годин до декількох днів, але він дуже чутливий до дезінфіктантів, основаних чи на спирті, чи на хлорі. Основною складовою запобігання поширеності вірусу є забезпечення регулярного вологого прибирання, як і житлових будинків, так і місць масового перебування”.

Заступниця міського голови Черкас Людмила Бордунос говорить, що з бюджету міста для закупівлі дезінфікувального розчину спрямували 2 мільйони гривень: “Наразі проведено закупівлю дезрозчинів на місто Черкаси, були оплачені кошти. Чекаємо поставку, зроблено замовлення, на виконкомі ухвалено рішення про розподіл цього розчину між КСН-ами”.

Зі слів Людмили Бордунос, голови об’єднань можуть залишити заявку щодо своїх потреб і отримати речовину, як тільки вона надійде.