Їх об’єднує дружба та спільна мета – допомагати військовим Збройних Сил України. У Тальному на Черкащині 9-річна Настя Оржихівська, також Ліна Коломієць та Ліза Куца, яким по 11, на рік старша Аня Ракоца вже перерахували на ЗСУ 560 гривень, які встигли виручити вчора за перший день торгівлі ароматним прохолодним напоєм, який готують самі. З термосумкою та табличкою «Всі кошти – на ЗСУ» подружки сьогодні продають мохіто в середмісті. Обрали для цього доволі вигідну локацію – тут завжди людно. Розповідає видання “Вісті Черкащини“.

Усі 4-ро – в рукавичках, кожен за щось відповідає. Підходимо, замовляємо напій. Ціна – 20 гривень за порцію. Поки готують – з листочками м’яти та лимоном – спілкуємося:

– Спочатку Настя захотіла в себе на подвір’ї продавати напій дядькам, які приїжджають до батька ремонтувати машини. Її мама запропонувала для ЗСУ продавати мохіто, – розповідає Ліна. Каже, сама з Баришівки, що на Київщині, а в місто приїхала на літо до бабусі: «Усі інгредієнти ми поїхали і купили», – каже вона.

Поки розмовляємо, до дівчаток підходить жіночка, дає 50 гривень: «Мохіто не треба, візьміть так», – каже.

Надзвичайно приємно бачити, як все більше дітей долучаються і допомагають нашим військовим виборювати Перемогу. Такі випадки – непоодинокі: дитячі рученята плетуть браслети, збирають малину, готують мохіто – кожен намагається робити те, що може і вміє. Ви молодці!