Черкащанин Володимир Чаленко утримує ферму зі 150 кіз і щоденно має 150 літрів молока. Господарство створив у 2014 році, тоді у власності мав п’ять кіз української породи. Нині, розповів Суспільному, мріє збільшити козине поголів’я до 200 тварин.
Коза Надя — одна із перших тварин, яку фермер Володимир Чаленко придбав для господарства.
“Ми купили п’ять кіз маленьких. З них починали помаленьку. Варили сир, торгували, збільшували стадо, потім по всій Україні скупляли кіз”.
За десять років поголів’я збільшилося до 150 кіз. Переважно — української породи, втім, серед них є і чистокровний французький альпієць, розповів Володимир:
“Не можна сказати, що це супер породисті кози, але нас вони влаштовують. Для породистої кози, чи корови потрібні певні умови, а коли у вас звичайні кози чи корови, то їм легше пристосуватися до вашого середовища”.
За словами фермера, за добу кози дають 150 літрів молока.
“Козина продукція завжди дорожча, ніж коров’яча. Може це тому, що кози дають менше молока, може, що в нас в Україні не так розвинуте козівництво. І, в принципі, продукція з козиного молока більш ексклюзивна”.
З козиного молока фермер виготовляє 15 видів сирів.
“Ти ж підлаштовуєшся під свій регіон, торгуєш і продаєш, кожен регіон їсть своє. Якщо варити так, як кажуть нам всі школи сироваріння, що треба робити сир витриманий, то витриманий сир — дорогий. І, відповідно, у вас не буде стояти черга, щоб купити сир, який буде коштувати там 600-700 гривень”.
Загалом на Черкащині нараховується 800 голів кіз, розповів директор департаменту агропромислового комплексу Роман Косенко.
“Дивлячись на тенденцію споживачів, то козине молоко стає популярнішим. Так само продукти, як сир із козиного молока, теж говорить про те, що збільшується попит, збільшується зацікавленість. Тому з кожним роком все більше невеличких сімейних ферм збільшують об’єми молока шляхом збільшення поголів’я”.
КОМЕНТАРІ