Добігає кінця другий літній місяць. Незважаючи на інтенсивні хвилі тепла та холоду, липень 2022 видався звичайним, із середньомісячною температурою 21º, що у межах кліматичної норми. Щодо опадів, то їх розподіл класично літній – 40-170% місячної норми. Інформує головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.


Чого чекати від серпняЯ 2022? Для початку, нагадаємо кліматичні показники останнього літнього місяця. Середня температура повітря 20,3° – це другий показник в році. Опадів, за кліматом – 49 мм, тому серпень є найсухішим місяцем літа. Абсолютний максимум 40,1º фіксувався 12 років тому – 8 серпня у Каневі, абсолютний мінімум – лише 1º тепла зареєстровано у минулому столітті (1966) 31 серпня у Смілі.

Наразі атмосфера над Черкащиною заспокоюється і це все за синоптичними правилами, оскільки за кліматом, під керуванням Азорського антициклону останній місяць літа, у погодному відношенні, найспокійніший. А це – багато сонця та тепла.

У вихідні при малохмарному небі, температураперетне 30º рубіж, тож потрібно бути готовими до виснажливої спеки, яка важко переноситься в умовах міста. Рекомендуємо вибратися на природу, якомога далі від гамірних вулиць та інтенсивного дорожнього руху. Не забудьте про захист від сонця: крем, окуляри, бейсболку, косинку та воду.

На початку нового тижня, антициклональну ідилію розбавить південний циклон, який «кружлятиме» над Польщею. Короткочасні грозові дощі зазнає західна частина Черкащини. Температура вночі 13-18º, вдень 25-30º.