Початок червня 2022 завдяки домінуванню антициклонів характеризується сонячною та сухою погодою з температурним фоном 20,5º, що на 2º вище кліматичної норми. За останні 20 років метеорологічних спостережень він увійшов у 6-ку найтепліших, проте рекорд 22,9º залишається за 2011 роком. 2 червня південний схід нашої області спостерігав епіцентр негоди: за 4 години, а це 2 окремі зливи, за які випала аж місячна норма червня. Розповів голосний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

blank
Наразі погоду Черкащини визначє поле підвищеного тиску та осередок тепла, який формує теплі ночі 14-16º та спекотні дні 30-31º.

Як показують розрахунки, у вихідні атмосфера «підкидатиме дрова» у червневу піч – максимальні температури повітря очікуються 31-33º, вночі 16-18º. Завдяки надходженню більш вологих повітряних мас з Чорного моря зросте ймовірність локальних злив та гроз.

У понеділок, 13 червня спека утримає позиції. Тож закиньте подалі в шафу синтетику та одяг з цупких тканин. Обирайте вільний крій та надавайте перевагу льону, бавовні й світлим кольорам – це забезпечить природну циркуляцію теплообміну тіла. Обов’язковою деталлю гардеробу у спеку має бути головний убір, більше рідини та сонцезахисні окуляри.

Вже у вівторок, після проходження атмосферних фронтів, з північними вітрами надійде порція більш прохолодного повітря, тому температура спаде, вночі 10-12º, вдень 24-26º.