До Державної екологічної інспекції Центрального округу надійшло повідомлення, що в адміністративних межах села Думанці Черкаського району на території непрацюючої тракторної бригади виявлено несанкціоноване звалище небезпечних відходів. Повідомляють у прес-службі відомства.

В ході обстеження території встановлено, що невідомими особами вивезені відпрацьовані люмінесцентні лампи, поліетиленові каністри та металеві бочки з невідомою речовиною. Відпрацьовані люмінесцентні лампи зберігаються насипом в нежитловому цегляному приміщенні, каністри та бочки з невідомою речовиною знаходяться на землі та частково на заасфальтованій ділянці. Окрім того, на території виявлені місця розливу невідомих речовин.

Спеціалістами Державної екологічної інспекції Центрального округу в присутності представника Слідчого відділку Черкаського РВП Головного управління Національної поліції в Черкаській області проведено заміри площі земельної ділянки, відібрано проби ґрунту для вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів, складено акт відбору проб ґрунту та проведено фотозйомку місця події. За результатами вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів виявлено перевищення вмісту забруднюючих речовин по амонію в 2,7 рази, по нітратах в 4,7 раз, по органічних речовинах у 3,6 рази, по сульфатах у 9,4 рази, по хлоридах у 13,4 рази.

Для встановлення осіб, винних у порушенні вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, залучено слідчо-оперативну групу Черкаського РВП Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області.