Сьогодні у другій половині дня, проходження холодного атмосферного фронту циклону «OVE» зумовить короткочасні дощі, грози, місцями шквали 15-20 м/с та град. Першими їх зустріне західна частина області. Вже сьогодні ввечері та найближчої ночі грозові дощі посиляться, подекуди до значних. Розвернувшись на північний, рвучкий вітер наповнить наш регіон свіжістю, температури знизяться: вночі 12-17º, вдень 21-26º. На припинення дощів розраховуємо лише вранці 31 серпня. Повідомив головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.


1 вересня, на Деньзнань, прогнозуємо помірно теплу погоду. У другій половині дня випадатимуть невеликі дощі. Температура вночі 9-14º, вдень 19-24º. Тому синоптична ситуація сприятиме святковому настрою першачків, їх батьків та вчителів.

Із 2 вересня, внаслідок арктичного вторгнення, жителі області відчують осінню прохолоду. Прогнозується температура вночі 9-14º, вдень 13-18º. За синоптичними розрахунками, середньодобова температура повітря буде на 4º нижче норми та більше відповідатиме середині вересня. Дискомфорту додаватиме прохолодний рвучкий вітер. В цей день ще місцями можливий невеликий дощ. Тому вже зараз потрібно готувати зміну гардероба на осінню форму одягу.

Надалі до кінця тижня збережеться холодна, вітряна та без суттєвих опадів погода. Температура вночі 5-10º , вдень 14-19º.

У цьому році календарна осінь стартує на Черкащині прохолодною та нестабільною погодою.

Вже можна підбити перші підсумки літнього сезону. Літо 2021 видалося теплим та завдяки активності циклонів – забезпечене опадами. Особливістю теплого сезону стало його пізній початок, перша спека з температурами 30-35º наступила лише у кінці червня, звичайно це відбувається у кінці травня. У липні половина місяця були зі спекотними днями 30-34º та тропічними ночами 18-20º. Грозові дощі липня і серпня відзначилися не тільки інтенсивними зливами, коли за 4 год. випадало аж 64 мм, але і таким небезпечними явищами як град, шквали та локальні смерчі. Температура води у Дніпрі у спекотні дні прогрівалася до 28-29º.