Цьогоріч опалювальний сезон в Україні через війну — найскладніший за всі часи незалежності. Треба бути готовими до того, що в оселях може бути прохолодніше, ніж завжди. Водночас потрібно пам’ятати про небезпеки альтернативних способів опалення.

Найбільшу небезпеку несуть, здавалося б, дрібні порушення на кшталт недбалого ставлення до контролю за димовими та вентиляційними каналами. Саме ці порушення найчастіше призводять до сумних наслідків, пов’язаних з отруєнням чадним газом.

Запобігти надзвичайним ситуаціям дуже просто: завжди пам’ятайте про необхідність суворого дотримання правил безпеки під час користування газовими приладами та своєчасне й систематичне обслуговування димових і вентиляційних каналів, а також під час експлуатації пічного опалення, печей типу «буржуйка» у приватному будинку тощо.

ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб» спільно з Центром громадського здоров’я надає основні правила безпечної поведінки, дотримуючись яких можна уникнути трагічних випадків отруєння чадним газом:

– під час користування газовими приладами встановлюйте вікно на провітрювання;

– у жодному разі не використовуйте опалювальні прилади за відсутності тяги в димарі;

– під час установки газової колонки, котла передбачте окремий димар для відведення продуктів горіння;

– якщо ви використовуєте тверде паливо, не зачиняйте витяжку, до моменту повного згорання палива;

– не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, адже може утворитися зворотна тяга. Слідкуйте за кольором полум’я на пальниках: він має бути синім або фіолетовим. Жовте полум’я — це ознака неповного згорання газу, тож необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник;

– не користуйтеся газовими приладами не за призначенням! Наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення;

– експлуатуйте тільки справні газові прилади.

Утеплюємо житло на зиму

– Відкривайте штори в сонячні дні. Сонячні промені гріють навіть за мінусової температури.

– Вночі слід щільніше закривати вікна не лише шторами, а і пледами, ковдрами тощо.

– Усуньте протяги будь-якими способами: від валиків під двері до монтажної піни в щілини.

– Пам’ятайте, що шибки віддають тепло. Їх можна обклеїти спецплівкою або пакувальною з бульбашками.

– Утепліть килимами стіни та підлогу.

– Посильте тепловіддачу радіаторів, заклавши за них картон та фольгу.

– Користуйтесь грілками. За 20 хвилин до сну її, максимально гарячу, слід класти посеред ліжка, а укладаючись спати, перемістити в ділянку ступень.

– Подбайте про наявність та наповнення термоса з гарячою водою. Він стане в нагоді й під час можливого відключення електроенергії.

– Приготуйте заздалегідь кілька комплектів теплого одягу для дому.