Черкасці, які доглядають за людьми пенсійного віку, можуть отримати виплати від держави. Сума виплат залежатиме від доходу одержувача і визначатиметься індивідуально у кожному випадку. При цьому потрібно довести необхідність таких виплат. Хто може претендувати на таке матеріальне заохочення і які документи для цього необхідно подати.

Як пояснила заступниця директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова, згідно з постановою №859 Кабінету Міністрів України, претендувати на матеріальне заохочення за догляд за пенсіонером можуть родичі особи, за якою доглядають. При цьому вони повинні проживати з нею на одній території, вести спільний побут, мати спільні права та обов’язки.

Щоб отримати допомогу від держави, необхідно зібрати низку документів:
– паспорт людини, яка претендує на матеріальну допомогу;
– ідентифікаційні коди того, хто має намір отримати допомогу і самого пенсіонера;
– заяву про згоду на надання соцпослуги;
– заяву про згоду отримувати соцпослуги;
– довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для людей з інвалідністю);
– висновок лікарської комісії медзакладу про необхідність догляду за такими громадянами внаслідок когнітивних порушень;
– висновок лікарської комісії про необхідність догляду за невиліковно хворими громадянами, які через порушення функцій організму не можуть обслуговувати себе, пересуватися.
– декларацію про доходи та майновий стан кожного члена сім’ї за півроку.

«Якщо надана інформація відповідатиме критеріям для отримання допомоги, її почнуть нараховувати одразу, – говорить Катерина Бінусова. – Водночас, як сказано в постанові, у такої допомоги немає певних цифр, її розмір залежатиме від різних критеріїв і обчислюватиметься в кожному випадку індивідуально».

За поясненнями посадовиці, суму цієї допомоги обчислюватимуть як різницю між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць (сьогодні це 2 589 гривень) і середньомісячним сукупним доходом за останні півроку особи, яка надає послуги з догляду.