У Черкасах спрямовуватимуть максимум зусиль для покращення ментального здоров’я населення. Адже після повномасштабного вторгнення росії у багатьох українців воно перебуває на низькому рівні. Про це говорили під час наради щодо надання психологічних послуг у рамках реалізації завдань Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи Першої леді Олени Зеленської. Інформує пресслужбі міської ради.

Участь у заході взяла Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль, представники трьох міських департаментів: охорони здоров’я та медичних послуг, освіти та гуманітарної політики та департаменту соціальної політики. А також куратори цих напрямків, заступники міського голови Віктор Беззубенко, Анастасія Чубіна та Марина Гаркава.

Вікторія Шепіль зазначила, що основне завдання, яке нині ставиться перед громадами – забезпечити максимальну доступність послуг із підтримки ментального здоров’я, створювати розгалужену мережу осередків надання таких послуг, наблизити їхніх надавачів і отримувачів, а також проводити активну інформаційну кампанію, аби про ці послуги дізнавалося якомога більше людей.

Представники міської влади зазначали, що у Черкасах у кожній галузі проводиться багато заходів у напрямку збереження ментального здоров’я. Відкрито єдиний в Україні Центр стресостійкості педагогічних працівників. Працівники медичної галузі (лікарі, медсестри) Черкас пройшли відповідне навчання і можуть надавати психологічні послуги усім, хто звертатиметься із такими запитами. Черкаський міський центр соціальних служб постійно проводить оцінювання потреб осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, у соціальних послугах, визначає методи соціальної роботи та забезпечує психологічну підтримку таких осіб. Також міською радою прийнято рішення щодо утворення у структурі центру денної служби соціально-психологічної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей. І це лише деякі проєкти, які реалізуються у Черкасах у цьому напрямку.

Вікторія Шепіль порекомендувала створити робочу групу з питань ментального здоров’я при Черкаській міській раді, аби ця робота стала більш координованою.