З початком повномасштабного вторгнення російського ворога в нашу державу на плечі кожного українця лягла велика відповідальність – захист держави та виконання своїх найважливіших обов’язків для якнайшвидшої перемоги. Нині обов’язок енергетиків – це якісний розподіл електроенергії споживачам та відновлення енергетичної системи після російських терористичних атак.

Важливе місце у цій роботі належить диспетчерам Товариства. Про труднощі, які доводиться долати через воєнний стан, напружений та безперервний графік роботи розповідають спеціалісти оперативно-диспетчерської служби відокремленого структурного підрозділу «Черкаські енергетичні мережі» ПАТ «Черкасиобленерго» та Черкаської міської філії ПАТ “Черкасиобленерго”.

blankНині на зміну заступив черговий диспетчер відокремленого структурного підрозділу «Черкаські енергетичні мережі» Юрій Котляр.

blank– Сьогодні у нас плануються роботи по 15-ти нарядах та усунення дефектів в мережі 10 кВ. Маємо перевірити допуски  бригад, які виконуватимуть роботи, а також допуск працівників служби підстанцій, які виконують планові і поточні ремонти на одній з районних підстанцій. Головні завдання диспетчера – контролювати допуск бригад та час виконання робіт, перевіряти наряди, за якими бригади планують працювати. Крім того, слідкувати за ситуацією в енергомережі, оскільки вона змінюється дуже швидко, і сказати, що буде через 20-30 хвилин, практично неможливо,- розповів Юрій Котляр.

blank

Диспетчер додає, що нині навантаження на диспетчерську збільшилось в рази, і через пошкодження енергосистеми внаслідок обстрілів, і через те, що частина співробітників увільнена в зв’язку з мобілізацією і стоять на захисті нашої держави.

blank– У підпорядкуванні нашої диспетчерської служби перебуває 6 диспетчерів, водії та електромонтери, але станом на сьогодні три особи, а саме: два диспетчери та інженер оперативно-диспетчерської служби пішли захищати нашу державу. Тому нашим диспетчерам сьогодні дуже важко працювати у зв’язку із застосуванням графіків відключень. Найголовніше наше завдання – стабільна робота енергосистеми, забезпечення споживачів електроенергією. Через постійні обстріли дуже часто відбувається відключення електроенергії, у зв’язку з цим споживачі її недоотримують. Але наші диспетчери роблять все можливе, щоб забезпечити якісний розподіл електроенергії вчасно та згідно застосованих графіків,- прокоментував начальник оперативно-диспетчерської служби відокремленого структурного підрозділу ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Скаба.

blankВтім працівники Товариства тримають енергетичний фронт завдяки своїм знанням та умінням.

blank– Кожен наш спеціаліст професійно навчений, володіє усіма необхідними знаннями та досвідом, забезпечує сталий розподіл електроенергії споживачам Черкаського району. Але спрогнозувати ракетні удари та пошкодження енергомережі неможливо, навіть перебуваючи за пультом керування енергосистеми. При цьому диспетчери та увесь наш підрозділ намагаються рівномірно розподілити подачу електроенергії споживачам з врахуванням потреб нормальної життєдіяльності району,- відзначив заступник директора з технічних питань відокремленого структурного підрозділу «Черкаські енергетичні мережі» ПАТ «Черкасиобленерго» Юрій Сафонов.

blank За словами директора відокремленого структурного підрозділу ПАТ «Черкасиобленерго» Юрія Батуріна бригади підрозділу виїжджають на лінії цілодобово, для якнайшвидшого усунення пошкоджень в мережах Товариства.

blank– Наразі оперативно-диспетчерська служба нашого підрозділу нараховує дві оперативно-виїзні бригади, які усувають пошкодження. Під час аварійних відключень електроенергії увесь тягар на відновлення електрозабезпечення лягає на оперативно-виїзні бригади. Керування цими бригадами належить до завдань диспетчера. Для диспетчерської – це одне з складних завдань, враховуючи те, що паралельно відбувається величезна кількість дзвінків від споживачів. В той же час диспетчер не може називати рівень пошкоджень та їх місце розташування згідно законодавства про нерозповсюдження інформації у зв’язку з воєнним станом,- зауважив Юрій Батурін.

blank Головний інженер Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Віктор Антонюк наголошує, що Черкаська міська філія в умовах воєнного стану працює в посиленому режимі.

blank
– Нині Наш персонал максимально зосереджений на тому, аби підтримувати у справному стані енергомережі міста. Оперативно-диспетчерська служба Черкаської міської філії працює цілодобово, на зміні чергує два диспетчери, аби оперативно реагувати на всі можливі ситуації та ліквідовувати пошкодження. Просимо споживачів з розумінням поставитися до ситуації, яка склалась в Україні і на Черкащині загалом. Зі свого боку наше Товариство докладає максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення якісного та безперебійного електропостачання,- розповів Віктор Антонюк.

Тож для ПАТ «Черкасиобленерго» і надалі одним із найголовніших завдань залишається рівномірний та якісний розподіл електроенергії споживачам Черкащини, а також збереження життя та здоров’я співробітників підприємства, оскільки на них лягає значний тягар роботи та відповідальності.

blank– Все, що залежить від оперативно-диспетчерського персоналу, все виконується у максимально стислі терміни. Ми підтримуємо комунікацію і зі споживачами, і з органами місцевого самоврядування, старостами, головами громад, аби максимально налагодити життєдіяльність району та забезпечити електроенергією усі верстви населення,- підсумував Юрій Батурін.