В області розроблять алгоритм дій щодо роботи з погашення заборгованості з виплати заробітної плати, сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. На цьому наголосила перша заступниця начальника ОВА Наталія Кравченко на засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

– Заробітна плата, сплата податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску – це три складові, які треба одночасно адмініструвати, аби вони сплачувалися вчасно та надходили до бюджету, – відзначила Наталія Кравченко. – Задля цього маємо спільно з усіма профільними структурами дієві кроки із забезпечення своєчасності таких розрахунків. Між тим, важливо й закцентувати увагу на тіньовій зайнятості та максимального зменшення її рівня.

Загалом, завдяки вже вжитим заходам, в області фіксують позитивну динаміку щодо зменшення рівня заборгованості. Втім, через воєнний стан, на деяких підприємствах вона навпаки зросла. Тож, у підсумку, в області накопичився значний обсяг заборгованості з виплати заробітної плати.

Серед позитивних аспектів, додала перша заступниця очільника Черкащини, є те, що роботодавці, які запрошені на засідання робочої шрупи, з розумінням ставляться до питання вчасної виплати заробітної плати та мають чіткі плани щодо погашення заборгованості з її виплати.