Ця лав сторі почалася на п’ятому курсі педагогічного університету. Вікторія та Євгеній навчалися в одній групі. Їхня  спеціалізація – «краєзнавчо-туристична робота». Пара студентів товаришували, разом подорожували, мали багато спільних інтересів –  і на п’ятому курсі зрозуміли, що не можуть одне без одного.

blank

Вікторія Молчан пригадує: «Було багато цікавих подорожей під час практики. Тоді ми об’їздили весь Кримcький півострів, західну Україну. Польові умови сприяють тому, що люди дізнаються одне про одного більше в екстремальних ситуаціях. Буває так, що деякі чоловіки поводяться егоїстично. А Женя був не таким: він допомагав кожному.»

blank

Після закінчення університету, Вікторії довелося чекати коханого: півтора роки відслужив в армії. Сама ж вона працювала тренером зі спортивного туризму в Будинку дитячої та юнацької творчості. Після служби Євгеній пішов працювати на залізницю. Але Вікторія наполягала, щоб чоловік працював за фахом. Він послухався дружину і каже, що не жалкує.

blank

Зараз молода родина тренерів виховує донечку Тіну. Разом вони проводять тренування та подорожують. Вікторія розповідає: «Я почала працювати, коли Тіні було 3 місяці. А коли виповнилося 10 місяців, ми брали участь у традиційних весняних змаганнях на Південному Бузі. Ночували з малечею в палатці просто неба. Ми завжди беремо її з собою.»

blank

Тренери постійно готують діток до змагань та самі дають приклад. Вікторія каже: «Коли немає вікових обмежень, ми з чоловіком бігаємо дистанції на змаганнях разом з нашими вихованцями. Так ми показуємо приклад  для наслідування, даємо зрозуміти, що завжди потрібно бути активними.»

blank

Євгеній розповідає, що дітей розвивають всесторонньо: «Нам важливо, щоб вони були готові до будь-яких екстремальних ситуацій і не тільки в туризмі, а й у житті. Так, ми їздимо кататися на лижах до Києва та Водяників. Щоб дітлахи отримували якомога більше позитивних емоцій, ми відвідуємо і розважальні заходи: аквапарки, скалодроми.»

blank

Родина тренерів підтримує стосунки зі своїми випускниками. Разом подорожують та проводять вільний час. Троє колишніх вихованців зараз самі працюють тренерами: двоє у Києві і один у Черкасах. Вікторія розповідає, що ці спортсмени  зараз є студентами, а туризм для них – прибуткове хобі.

blank

Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості вітають усіх, хто захоплюється туризмом, із Вашим Днем! Нехай дух авантюризму не полишає Вас, а кожна подорож буде приємною пригодою.

Підготувала Ангеліна Хоменко, фахівчиня СМРЦЗ.