Кардинально важливою та значущою в сьогоденні є питання оптимального визначення учнівською молоддю свого професійного майбутнього. Саме з цією метою служба зайнятості презентувала нову профорієнтаційну платформу «Моя професія: консультаційна мережа».

Смілянський міськрайонний центр зайнятості постійно співпрацює із навчальними закладами міста та району. Фахівці з профорієнтації орієнтують молодих людей у світі професій, розповідають, які професії затребувані в регіоні.

Завдяки проведенню профдіагностичного тестування є можливість виявити нахили,  здібності особи. Так, наприклад, учениця 9-го класу Смілянської загальноосвітньої школи № 7  Вероніка Гордієнко планує стати перекладачем романо-германських мов. Разом зі своїми однокласниками вона проходила онлайн-тестування «Моя професія: консультаційна мережа».

Вероніка каже: «Мені цікаво визначити чи дійсно ця професія мені підходить. Хочу дізнатися більше про свої особисті характеристики, щоб знати що і як правильно робити в майбутньому для здобуття професії і хорошої роботи».

Вчителька Олена Новохацька проводить факультатив «Людина і світ професій» у школі  двічі на місяць. Вона розповідає: «До нашої школи завітав представник центру зайнятості і запропонував різні профорієнтаційні послуги. Ми вирішили провести онлайн-тестування, яке допоможе учням обрати майбутню професію».

Олександр Скомкін – провідний фахівець з профорієнтації центру зайнятості: «У нас це перший такий досвід співпраці, коли ми проводимо подібне тестування не у комп’ютерному класі центру зайнятості, а прямо у школі. Дітям так зручніше, адже ця школа знаходиться в іншому районі міста. Тож зручніше, якщо я завітаю сюди, ніж цілий клас дітей буде їхати до нас. Хоча, звичайно, ми завжди раді відвідувачам».

Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості: «Я вважаю, що це чудова ініціатива – проводити профорієнтаційне тестування у школах. Діти визначаються із підходящою професією в рідних шкільних стінах, у своїй зоні комфорту. А чим відвертіші відповіді – тим точніший результат. Онлайн сервіс «Моя професія: консультаційна мережа» доступна не тільки школярам, а й кожному жителю України. У центрі зайнятості вам люб’язно допоможуть та запропонують усі зручні умови для тестування».

Повідомляє Смілянський міськрайонний центр зайнятості.