“Церква опинилася у стані зневаги”, – так про послаблення карантину із 22 травня говорить митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан. Він вважає, що обмеження із церков необхідно зняти, розповідає Суспільне.

Зі слів Владики Іоана, Рада Християнських церков області написала звернення до керівництва держави із проханням зняти обмеження з релігійних закладів. Передадуть лист до кінця тижня.

blank
Прихожанка Марія Цай розповіла, що служби в соборі відбуваються з дотриманням вимог – всі стоять один від одного на безпечній відстані та в масках.

blank
Аби послухати літургію, до собору прийшла черкащанка Ніна Вернигора. Жінка розповіла, що раніше не вірила в зараження коронавірусом, але коли побачила, що почали хворіти священнослужителі, то почала остерігатися масових скупчень.

Богослужіння відбувається у звичному режимі, зазначив отець Василь. Причащають людей з однієї ложки, яку попередньо дезінфікують в окропі.

Отець Василь зазначив, що з часу введення карантину у церкві заборонено цілувати ікони та хрести, до них можна тільки поклонятися.

blank
Зі слів Митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана, умови послаблення карантину, які почали діяти у соборі із 22 травня, їх не влаштовують. Священнослужителі сприйняли як образу те, що в храмі має бути одна людина на 10 кв. м. І додав, що до храму пускають людей у засобах індивідуального захисту.