Найкраще рішення для автономного обігріву — електричний конвектор, який працює від електромережі та забезпечує стабільні температурні умови. Він гріє повітря, яке завдяки вазі підіймається та поступово поширюється всією площею житла (кімнати). Налаштування конвектора займає лічені секунди, а швидкість нагрівання — вища ніж в оливних радіаторів.
Щоб вибрати якісний конвекційний обігрівач, не обов’язково добре знатися на різновидах ТЕНів чи вміти точно розраховувати тепловтрати приміщень. Достатньо хоча б трохи орієнтуватися в базових характеристиках.
Призначення та особливості монтажу
За призначенням побутові електричні конвектори об’єднують у три категорії:
- Для маленької площі. Розраховані до 20 квадратних метрів. Мініатюрні та легкі.
- Для середнього метражу. Від 21 до 30 квадратів. Підходять для окремих кімнат та невеликих студій.
- Для великої житлової площі. Від 31 квадратного метра. Оптимальні для просторих віталень, спалень.
Здебільшого моделі підтримують відразу 2 способи встановлення: на підлогу та на стіну.
Для зручного транспортування у підлогових моделей є рухливі коліщата. Щоб закріпити настінний конвектор з магазину https://www.moyo.ua/bt/klimaticheskaya-tekh/obogrevateli/konvektory/ustanovka_nastennyyi/, потрібно скористатися спеціальним кронштейном.
Тип керування
Дистанційне керування найзручніше. Можна не вставати з ліжка, щоб змінити температурні параметри чи поставити обігрів на паузу.
На другому місці — електронна панель. Вона забезпечує доступ до точних розширених налаштувань.
Механічні перемикачі стійкі до зношування, надійні. Працюють безвідмовно, якщо не докладати сили під час натискання.
Потужність
Продуктивність тісно пов’язана з площею. Що потужніший ТЕН, то ширші можливості стабілізування мікрокліматичних умов. Вважається, що для 10 квадратних метрів площі необхідний щонайменше один кіловат потужності. Якщо у кімнаті великі вікна та тонкі, не утеплені стіни, навантаження на нагрівальний елемент вище. Відповідно, треба хоча б півтора кіловата.
Найкраще гріють моделі на 2-3 кіловати, але в них є один недолік. Утримувати такі дорого: навіть коли вони працюють всього кілька годин на день, за місяць «нагоряє» понад 150-200 кіловат.
Підібрати конвектор Tesy за потужністю можна тут https://www.moyo.ua/bt/klimaticheskaya-tekh/obogrevateli/konvektory/tesy/.
Кількість робочих режимів
Конвектору всього з одним режимом важко підлаштовуватися під зміни погодних умов. Під час сильних похолодань чи, навпаки, коли надворі стає тепліше, якість його роботи «просідає».
2-3 режими — достатньо для адаптації до стрибків температури. Мінімальний підходить для міжсезоння, середній можна використовувати на постійній основі, а максимальний рятує в люті морози.
Захист
Настінному конвектору захист від перекидання не потрібен, а от для підлогового це must have.
- Блокування від дітей — корисна фішка, яка виключає ризик випадкової зміни налаштувань.
- Захист від замерзання — обов’язкова вимога для конвектора, призначеного для будівель без центрального опалення.
- Від перегріву — не дає ТЕНові згоріти через надмірні навантаження.
Сани треба готувати влітку та опалювальне обладнання також. Доки надворі стоїть спека, воно коштує дешевше та й знайти слушний варіант набагато простіше. В високий сезон якісні моделі конвекторів розбирають набагато швидше, тому на них доводиться «полювати».
КОМЕНТАРІ