Найкраще рішення для автономного обігріву — електричний конвектор, який працює від електромережі та забезпечує стабільні температурні умови. Він гріє повітря, яке завдяки вазі підіймається та поступово поширюється всією площею житла (кімнати). Налаштування конвектора займає лічені секунди, а швидкість нагрівання — вища ніж в оливних радіаторів.

Щоб вибрати якісний конвекційний обігрівач, не обов’язково добре знатися на різновидах ТЕНів чи вміти точно розраховувати тепловтрати приміщень. Достатньо хоча б трохи орієнтуватися в базових характеристиках.

Призначення та особливості монтажу

За призначенням побутові електричні конвектори об’єднують у три категорії:

  1. Для маленької площі. Розраховані до 20 квадратних метрів. Мініатюрні та легкі.
  2. Для середнього метражу. Від 21 до 30 квадратів. Підходять для окремих кімнат та невеликих студій.
  3. Для великої житлової площі. Від 31 квадратного метра. Оптимальні для просторих віталень, спалень.

Здебільшого моделі підтримують відразу 2 способи встановлення: на підлогу та на стіну.

Для зручного транспортування у підлогових моделей є рухливі коліщата. Щоб закріпити настінний конвектор з магазину https://www.moyo.ua/bt/klimaticheskaya-tekh/obogrevateli/konvektory/ustanovka_nastennyyi/, потрібно скористатися спеціальним кронштейном.

Тип керування

Дистанційне керування найзручніше. Можна не вставати з ліжка, щоб змінити температурні параметри чи поставити обігрів на паузу.

На другому місці — електронна панель. Вона забезпечує доступ до точних розширених налаштувань.

Механічні перемикачі стійкі до зношування, надійні. Працюють безвідмовно, якщо не докладати сили під час натискання.

Потужність

Продуктивність тісно пов’язана з площею. Що потужніший ТЕН, то ширші можливості стабілізування мікрокліматичних умов. Вважається, що для 10 квадратних метрів площі необхідний щонайменше один кіловат потужності. Якщо у кімнаті великі вікна та тонкі, не утеплені стіни, навантаження на нагрівальний елемент вище. Відповідно, треба хоча б півтора кіловата.

Найкраще гріють моделі на 2-3 кіловати, але в них є один недолік. Утримувати такі дорого: навіть коли вони працюють всього кілька годин на день, за місяць «нагоряє» понад 150-200 кіловат.

Підібрати конвектор Tesy за потужністю можна тут https://www.moyo.ua/bt/klimaticheskaya-tekh/obogrevateli/konvektory/tesy/.

Кількість робочих режимів

Конвектору всього з одним режимом важко підлаштовуватися під зміни погодних умов. Під час сильних похолодань чи, навпаки, коли надворі стає тепліше, якість його роботи «просідає».

2-3 режими — достатньо для адаптації до стрибків температури. Мінімальний підходить для міжсезоння, середній можна використовувати на постійній основі, а максимальний рятує в люті морози.

Захист

Настінному конвектору захист від перекидання не потрібен, а от для підлогового це must have.

  • Блокування від дітей — корисна фішка, яка виключає ризик випадкової зміни налаштувань.
  • Захист від замерзання — обов’язкова вимога для конвектора, призначеного для будівель без центрального опалення.
  • Від перегріву — не дає ТЕНові згоріти через надмірні навантаження.

Сани треба готувати влітку та опалювальне обладнання також. Доки надворі стоїть спека, воно коштує дешевше та й знайти слушний варіант набагато простіше. В високий сезон якісні моделі конвекторів розбирають набагато швидше, тому на них доводиться «полювати».