Міністерство охорони здоров’я планує умовно поділити україну на чотири зони відповідно до рівня небезпеки – “червону”, “помаранчеву”, “жовту” та “зелену”. Про це на засіданні уряду повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, розповідає Суспільне.

У різних зонах будуть діяти різні ступені обмежень. Для того, щоб регіон потрапив у “зелену” зону, повинні бути виконані такі вимоги:

завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я не повинна перевищувати 50%;
середня кількість ПЛР-досліджень не менше, ніж 24 на 100 тис. населення на тиждень;
коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу менший 11%;
показник динаміки зростання випадків COVID-19 не більше 10%.
blank
За словами керівниці Управління охорони здоров’я ЧОДА Лариса Кошової, Черкаська область має всі шанси потрапити до “зеленої” зони, якщо буде дотримуватись протиепідеміологічних заходів:

“За всіма показниками ми потрапляємо до регіону з незначним поширенням COVID-19. Завантаженість ліжок у області не перевищує 6,28% при нормі 50%. За останній тиждень на 100 000 населення проводиться 48 тестувань – удвічі більше норми. Відсоток виявлення коронавірусу у Черкаській області становить 1,65% при нормі менше 10%”.

Зі слів Лариси Кошової, показник динаміки зростання випадків інфікування застосовують тоді, коли на 100 000 населення реєструють більше восьми випадків сумарно за останні сім днів, а у Черкаській області цей показник навіть менший.

Втім, хоч Черкащина, відповідно до показників, зараховується до “зеленої” зони, карантинні обмеження діятимуть і далі. Зокрема, вони передбачають дотримання маскового режиму, заборону на проведення масових заходів за участю більше однієї особи на 5 квадратних метрів площі будівлі або території, а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць у кожному залі. Також забороняється перевозити пасажирів у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння.