До цього часу існуючі дві свердловини ще якось забезпечували потреби жителів Лисянки у воді, але коли до водогону приєднався приватний сектор села Дашуківка, де в криницях зникла вода, стало зрозуміло, що потрібно будувати нову свердловину. Селищна рада знайшла підрядника, який за порівняно невисоку суму – 230 тисяч гривень, минулого тижня виконав цю роботу. Але чиста вода до осель лисян побігла по трубах, які зарили в землю 50 років тому, і, зрозуміло, що на виході вона частково втрачає свою свіжість і колір. Пише видання “Вісті Черкащини“.

Тепер потрібна заміна самого водогону і каналізаційної системи. Але втілення цього проекту, за словами селищного голови Юрія Корнієнка, вартує 23 мільйони гривень, і без державної підтримки тут не обійтися. Коли це буде, ніхто навіть не береться прогнозувати.

Водогони – це така ж річ, як і дороги. І їх теж постійно треба підтримувати. У Європі, в яку ми всі так прагнемо, у тарифі на воду закладено 50 відсотків на інвестиційну діяльність: закупівлю нових і заміну старих мереж, обладнання, будівництво нових водогонів із використанням передових технологій, засобів очистки води. У нас же про водогони згадують лише тоді, коли рвуться від давності іржаві труби, і єдине, що комунальники можуть зробити – залатати дірку до наступного пориву.

Середня вартість куба води в Україні – від 25 до 30 гривень. У Європі – від 4 євро. Порівняймо вартість куба води в окремих райцентрах області: Золотоноша – 20,46 грн., Городище – 18,28 грн., Звенигородка – 15,14 грн., Катеринопіль – 34,49 грн., Корсунь – 23,04 грн., Лисянка – 28,94 грн., Тальне – 22,54 грн., Шпола – 11,58 грн.