Анатолій Смілянець єгер із Лисянщини, є справжнім мисливцем на небажаних супутників нашого життя, але з якими, він вважає, треба жити в гармонії, злагоді і спокої. Це – вужі і гадюки, розповідає видання “Вісті Черкащини”.

– З настанням тепла і вологи ці для багатьох людей неприємні і лякаючі створіння почали масово з’являтися на наші очі, – розповів він. – Ось і нещодавно я зловив на власному подвір’ї вужа. Але з ним клопотів не повинно бути. Вуж цілком мирно може співіснувати з людиною, при цьому приносячи користь. Він має деяку схожість з гадюкою. Але вірною ознакою того, що це вуж, є дві великі, чітко виражені цятки біля очей. Якщо ви виявили таку особину, не потрібно боятися і намагатися її знищити. Дайте вужеві змогу втекти. Якщо ви не терпите його присутності, віднесіть плазуна за межі своєї домівки в нежилу місцину. При цьому варто знати, що спіймати і транспортувати вужа не так просто. Вуж також може вкусити. Після укусу залишається рана, яка довго не заживає. З гадюкою складніше. У неї жовті плями біля очей відсутні, вона темного кольору і більшості випадків отруйна. Мої сусіди у своїй домівці виявили гадюку. Поки вони кинулися по допомогу, змія зникла і вже три роки не з’являється. Тому не потрібно панікувати. Насамперед гадюку потрібно заблокувати і не випускати з поля зору.

Якщо гадюка все ж укусила, радить він, потрібно діяти швидко, виважено і без паніки. Залежно від обставин повідомити швидку допомогу, поліцію, службу порятунку. Перш за все, якщо хтось спроможний це зробити, відсмоктати отруту, часто при цьому промиваючи рот. Потерпілому забезпечити спокій, пити багато рідини і якомога швидше транспортувати в медзаклад.