У Черкаському зоопарку народились європейські косулі, вилупились фазани та червонокнижні качки. Також чекають ще на приплід у копитних та папуг-монахів. Нині їх уже можна подивитися відвідувачам парку, розповів Суспільному його директор Євгеній Ван.

Малеча європейської косулі ще погано тримається на ногах, втім вже виходять до людей. Так вони знайомляться з навколишнім світом, розповіла завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча:

“Зразу, як вони народилися, знайти їх було важко, щодня квест вони нам влаштовували. Шукали їх по кущах, по гілках, щоб побачити, щоб зрозуміти, чи малята живі, чи все добре”.

Приплід одразу у двох самиць. З інтервалом у тиждень тварини народили по двоє немовлят, додала доглядальниця. Їхня стать поки невідома.

“Перший приплід: одне маля більше, а друге менше. Тому ми так вирішили, що більший то хлопчик, а менша — то дівчинка”.

Поки працівники зоопарку тримають дистанцію з малечею.

“Зараз ми їх не чіпаємо, щоб запах свій не залишати на них, щоб все було добре, щоб мама годувала, не відмовлялася”, — додала пані Лідія.

Нині дитинчата почуваються добре: справляються без додаткового вигодовування.

“Овес, це комбікорми спеціальні для копитних, трав’яне борошно. Вони це їдять з молоком матері, поки що вони не їдять, щось ходять, шукають, нюхають. Але поки лише молоко”.

blank

Поповнення і в родині пернатих одразу у кількох видів, розповіла завідувачка відділу птахів Оксана Коваль.

“Це золоті фазани, срібні фазани, діамантові фазани, качок Огарів та качок Крякв.

Одних із червонокнижних каченят під час спеки тримають в окремому вольєрі, опісля — повертають до батьків, розповіла доглядальниця.

blank

“Ми намагаємося зробити їхнє життя у цей період максимально комфортним. Для цього ми ставимо їм максимальну кількість укриттів, щоб вони могли сховатися”.

Апетит у малечі хороший, додала Оксана Коваль. Тому щодня урізноманітнюють меню.

“Пташенята всі мають індивідуальний раціон. Для того, щоб його максимально наблизити до природного, ми купуємо їм різноманітні комбікорми. А також намагаємося давати тваринного походження корми. Ну, і поступово переводимо їх на дорослий раціон”.

blank

Відвідувачі появі малечі теж радіють, поділилась емоціями одна з них – пані Оксана:

“Ми тут перший раз в гостях, самі з Кривого Рогу. Приїхали до Черкас на екскурсію. Дуже все гарно, збагачено. Тваринки щасливі, доглянуті. Поповненню дуже раді. Побачити таку малечу — це перший раз в житті бачу”.

Втім, у черкаському зоопарку лишать не всіх малюків, пояснив його директор Євгеній Ван.

“Зазвичай, то ми передаємо в інші зоопарки, домовляємося. Якщо там є у них потреба при формуванні своїх груп тварин, то ми передаємо наших тварин. Ні, ми залишати не будемо. Тому що у нас зараз не дуже великі вольєри”.

Нині у зоопарку чекають ще на приплід у копитних та папуг-монахів.

blank