Господарський суд Черкаської області визнав обґрунтованими доводи прокурора Черкаської обласної прокуратури та стягнув з ПАТ «Азот» майже 7 млн грн на користь ПАТ «Черкасиобленерго», основним акціонером якого є держава, як компенсацією матеріальних втрат останнього від знецінення унаслідок інфляційних процесів грошових коштів, своєчасно не сплачених боржником. Про це повідолмляє прес-служба Черкаської обласної прокуратури.

Установлено, що ПАТ «Азот» не виконало рішення господарського суду від 04.12.2014 та не сплатило на користь ПАТ «Черкасиобленерго» заборгованість за поставлену електричну енергію в розмірі більше 22  млн грн. Нарахування на вказану суму передбачених ст. 625 ЦК України інфляційних втрат і 3 % річних є особливою мірою відповідальності ПАТ «Азот» за прострочення виконання вказаного грошового зобов’язання та полягає у відшкодуванні матеріальних втрат
від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів, а також отримання компенсації (плати) за користування утримуваними ПАТ «Азот» грошовими коштами, належними до сплати.

Зазначене стало підставою для звернення прокуратури до суду в інтересах держави з відповідним позовом, який на цей час задоволено.