За втручання Черкаської місцевої прокуратури до місцевого бюджету Кумейківської сільської ради Черкаського району стягнуто 255 тис. грн. заборгованості з орендної плати та штрафних санкцій, за використання господарством понад 23 га земель сільськогосподарського призначення. Повідомили у прокуратурі Черкаської області.


Дану земельну ділянку відведено у користування господарству районною державною адміністрацією в 2007 році терміном на 49 років.

Так, починаючи з червня 2015 року землекористувач не вживав заходів щодо сплати орендної плати за користування вказаною земельною ділянкою, що призвело до недоотримання місцевим бюджетом значної суми коштів.

Несплата землекористувачем орендної плати за землю перешкоджала органу місцевого самоврядування виконувати покладені на неї функції та реалізовувати фінансово-економічні повноваження.

Функціонування місцевого самоврядування в Україні, матеріальною і фінансовою основою якого є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля – гарантується державою. Ненадходження коштів зі сплати орендної плати перешкоджає належному функціонуванню органу місцевого самоврядування – Кумейківської сільської ради Черкаського району, що порушує інтереси держави.

З урахуванням вказаних обставин, а також у зв’язку із тривалою бездіяльністю органу контролю, Черкаською місцевою прокуратурою, на виконання покладеного конституційного обов’язку до господарського суду Черкаської області скеровано відповідну позовну заяву про стягнення заборгованості з орендної плати та штрафних санкцій.