“Лідер ідеальний, коли люди практично не підозрюють про його існування. Лідер не дуже хороший, коли люди підкоряються й звеличують його. Він зовсім поганий, коли вони нехтують ним. Якщо ви не поважаєте людей, то й вони не будуть поважати вас. Гарний лідер той, хто мало говорить, але робота його робиться й цілі досягаються. А його люди говорять: “Ми все зробили самі”

китайський філософ і мислитель Лао-Цзи.

Хто не мріє стати керівником, той, швидше за все, уже ним є. Сьогодні керівник або менеджер – вочевидь, одна з найпопулярніших професій в управлінській діяльності та бізнесі. Професійне свято керівника в Україні та різних країнах світу, відзначають щороку 16 жовтня.

Головна риса сучасного керівника – це лідерство. На його плечах лежить відповідальність за цілу команду. При цьому справжній керівник, піклується про інтереси відразу трьох груп людей: соціальних партнерів, співробітників і клієнтів.

Сьогодні грамотний керівник завжди в ціні. Саме для керівників є надзвичайно важливі дві якості – відповідальність та стратегічне бачення на роки вперед.

Значну роль в управлінні відіграє людський чинник. Сучасний керівник повинен уміти спілкуватися з персоналом і клієнтами, ставити завдання, що мають виконуватись, і створювати додаткові імпульси для їх реалізації, тобто володіти емоційним інтелектом, здатністю усвідомлювати і розуміти власні емоції, емоції оточуючих та впливати на них. Від керівника завжди очікують швидкого реагування, він має бути в центрі й об’єднувати команду.

Отже, керівник будь-якого рангу, це не тільки покликання або призначення, але й, насамперед, професія. Причому професія, яка вимагає не тільки високої кваліфікації, досвіду і знань у своїй галузі, але й уміння неординарно мислити, сміливості, здатності до розумного вирішення, здавалося б, нерозв’язних завдань.

Напевно, кожен з нас прагне до того, щоб в його житті все було в порядку, і мало хто замислюється, що будь-який порядок це, насамперед чиїсь певні зусилля, чесна відповідальність, вміла організація та продумані рішення. Не легко бути лідером у своєму власному житті.

Професія керівника – часто робота без відпочинку, що вимагає відповідальності за кожен крок, а керуючий теж людина і його або її нервова система ні чим не відрізняється від нервової системи кожного підлеглого. Для кожного керівника є важливою звичайна людська дружня увага. Тому, особливо важливо, в цей день, висловити щиру повагу і вдячність керівнику, сказати теплі, приємні слова та поділитися позитивним настроєм.

З нагоди професійного свята бажаємо всім керівникам міцного здоров’я і здорових відносин зі своїми підлеглими!

З початку 2019 року від роботодавців регіону надійшло 1 675 вакансій керівників та менеджерів, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 1 372 вакансії. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила чотири календарні дні.

У переважній більшості такі вакансії надходили від підприємств, установ та організацій у галузі освіти, спорту, охорони здоров’я, культури та дозвілля, сільськогосподарського, будівельного та військового спрямування, районних державних адміністрацій та міських рад.

Що стосується громадян, які шукали роботу на посаді керуючих, то таких у поточному році було 8 645 осіб, з них на посади керівників працевлаштовано 1 530 громадян. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 2 630 безробітних.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ