Уманський район сьогодні в тилу, тут немає бойових дій, тож чимало українців, які втікали від війни, залишились на Уманщині. Про те, скільком людям з регіонів, де тривають активні бойові дії, допомогли на Уманщині, УманьNews.City розповів начальник Уманської районної військової адміністрації Ігор Миклащук.

blank

В Уманському районі зараз значна кількість переселенців — кожна з громад надає їм підтримку. Внутрішньо переміщені особи, які офіційно зареєструвалися через управління праці та соціального захисту населення, отримують передбачені державою грошові виплати.

— Уманський район за час війни прийняв більше 100 тисяч вимушених переселенців — це люди, які зупинились в районі на тиждень і довше. Сьогодні ВПО проживають у кожній із громад. Хочу подякувати керівникам громад, громадськості, мешканцям громад, волонтерам за ту допомогу, яку надають переселенцям. Переселенці у нас проживають на об’єктах комунальної інфраструктури, в приватних домогосподарствах, також громади знаходять можливість поселити у будинках, де тривалий час не проживали їхні власники. Надається різноманітна допомога — продукти харчування, одяг, побутова хімія тощо. Також працює державна програма, яка передбачає щомісячні виплати, — говорить начальник Уманської РВА Ігор Миклащук.

Станом на 27 травня Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та його відділами призначено 13896 допомог на проживання сім’ям внутрішньо переміщеним особам Уманського району на загальну суму 94,295 мільйонів гривень, в т. ч.: Маньківським відділом виплачено допомоги на суму 17,182 мільйонів гривень, Христинівським відділом — 14,582 мільйона гривень, Жашківським відділом — 18,615 мільйонів гривень, Монастирищенським відділом — 25,977 мільйонів гривень.

З середини травня додаткову допомогу українці із зони активних бойових дій можуть отримати в центрі Управління Верховного комісара ООН у справах біженців за адресою: м. Умань, вул. Залізняка, 2а.

— За підтримки Уманської РВА в районі стартувала програма Управління Верховного комісара з питань біженців ООН, де кожна зареєстрована особа має можливість отримати 2220 гривень. Ця виплата передбачена впродовж трьох місяців. За перший день роботи програми, 16 травня, зареєструвалося понад 2 тисячі осіб, виникло велике навантаження. Тому адміністратори Центру змушені були тимчасово припинити запис у чергу. Планово, з початку червня 2022 р. Центр запрацює у звичному режимі, — повідомив Ігор Миклащук.