Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється службою зайнятості у разі відсутності на місцевому ринку праці підходящої роботи. З початку поточного року 21 колишній безробітний громадянин, а сьогодні підприємець-початківець, зробив старт, за сприяння служби зайнятості, у власній кар’єрі та започаткував бізнес ідеї.

Бізнес-ідеї молоді підприємці-початківці реалізовують у напрямках: продаж м’яса свійської птиці, торгівля за допомогою вендінгових (автоматизованих) автоматів, продаж стокового брендового одягу, проведення соцопитування та рекламних акцій, надання послуг у сфері виконання фоторобіт, вирощування та продаж лохини, надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автомобілів за індивідуальним замовленням, внутрішні перевезення пасажирів на таксі, створення шкільного кафе, продаж та монтаж натурального покриття для підлоги, надання індивідуальних послуг у сфері художнього татуювання, надання перукарських послуг тощо.

Згідно з вимогами законодавства допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи. Умови та порядок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності визначені у Порядку надання допомоги по безробіттю.

Безробітним, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця, у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їх бажанням, допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово для організації підприємництва.

Розрахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється з урахуванням максимального та мінімального розміру допомоги, встановленого правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє на дату державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи – підприємця.

Широким попитом користується організація навчання безробітних основам підприємництва, бізнес-планування та самозайнятості.

Безробітні навчаються на короткотермінових курсах з організації підприємницької діяльності, проводиться професійна підготовка та перепідготовка за професіями, спеціальностями, які дають можливість займатися підприємницькою діяльністю та започаткувати власну справу.

 З початку 2020 року за направленням служби зайнятості пройшли професійне навчання з метою відкриття власної справи 32 особи, з них 20 осіб навчалися в Черкаському державному бізнес-коледжі та 12 осіб в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Також у службі зайнятості  майбутні та діючі підприємці можуть отримати консультації з різних питань щодо організації та провадження підприємницької діяльності.

Повідомляють у Відділ організації профнавчання ОЦЗ, Відділ організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ, Відділ інформаційної роботи ОЦЗ.