На вимогу “Європейської Солідарності”, Верховна Рада відкликала з порядку денного пленарного засідання проект постанови №3650 про утворення нових районів в Україні
Про це народний депутат Микола Княжицький заявив під час брифінгу у кулуарах ВР, передає “Еспресо.TV”.

За словами Княжицького, ця постанова не готова до розгляду, тобто поки не буде напрацьована ефективна система місцевого самоврядування і управління державою, позбавляти людей можливості доступу до послуг і робочих місць ніхто не буде.

“Це означає, що поки не напрацюється ефективна система місцевого самоврядування й управління державою, позбавляти людей можливості доступу до послуг і робочих місць ніхто не буде. Створювати район без чітких повноважень цих районів ніхто не буде”, – наголосив народний депутат.

“Що хотіла зараз зробити влада? Влада хотіла забрати повноваження, частину, в цих громад, укрупнити райони, передати їх районам, але про це говорили, а повноваження районів не були виписані, і це призвело до повного адміністративного хаосу”, – заявив Княжицький.

У той же час, за словами народного депутата, постанова про укрупнення районів є “повним абсурдом і повним знищенням місцевого самоврядування”.

Депутат додав, що метою прийняття постанови могло бути бажання створити, замість децентралізації, дуже сильну управлінську вертикаль і фактично взяти під контроль тих мерів, які є незалежними.