Цього літа в Черкасах діють три комунальні пляжі: «Казбетський», «Митницький» та «Соснівський-1». Для безпечного відпочинку людей тут працюють рятувальні пости міської комунальної аварійно-рятувальної служби, інформує пресслужба Черкаської міської ради.

Рятувальники спостерігають за відпочивальниками, аби в разі необхідності надати їм допомогу на воді чи на території пляжу, зокрема, при травмах, дрібних порізах. Влітку на кожному посту щоденно з 10 до 19 години працюють по двоє рятувальників, які пройшли відповідну підготовку та інструктаж.

«Пости оснащені всім необхідним для порятунку людей на воді: човнами з моторами й рятувальним спорядженням (круги, кільця Александрова, плавальні дошки, аптечки, біноклі, мегафони, носилки тощо), – інформує директор КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба» Сергій Микитченко.

За його словами, всі рятувальники пройшли відповідну підготовку в навчальному центрі медицини катастроф з надання долікарської допомоги і мають відповідні посвідчення.

Фахівці пильнують і за тим, аби люди не порушували правила поведінки на пляжах – не запливали за буї, не грали в небезпечні ігри з пірнанням, не використовували не пристосовані для плавання засоби (автомобільні шини, дошки тощо). Для безпеки купання дітей на комунальних пляжах установили поплавки-загорожу на глибині 70 см, аби батькам легше було контролювати малечу.