У період з 2020-2022 роки  за зверненнями громадян на території Канівської громади прибрано  25 стихійних сміттєзвалищ. Про це йдеться в  «Програмі охорони навколишнього природного середовища Канівської міської територіальної громади на 2022-2027 роки», пише Канівчанка.


Як зазначають, у міському відділі екології та муніципального контролю, з 2019 року активізувався волонтерський рух щодо очищення міста від стихійних смітників, до якого долучилися всі небайдужі громадяни.

Загалом, видатки з міського бюджету та субвенція з обласного бюджету на природоохоронні заходи у 2020 році становили 2382,9 тис. грн., у 2021 році – 1224,4 тис. грн.

Зокрема, у 2020 році кошти виділялися на: послуги з ліквідації стихійного сміттєзвалища в с. Яблунів; очищення водовідвідних канав; поточний ремонт приймальних лотків; зливної каналізації по вул. Успенська, Канівська, Вишнева.

В 2021 році кошти були спрямовані на: реконструкцію колектора самопливного від вул. Енергетиків, 179, проведення протизсувних заходів по вул. Героїв Небесної Сотні, очищення каналу водовідведення по вул. Підстінок, очищення каналу водовідведення по вул. Підстінок.

Проте, на сьогодні основними екологічними проблемами Канівської громади є:

– необхідність реконструкції Канівського міського сміттєзвалища;

– необхідність удосконалення законодавства України в сфері надання послуг по укладанню договорів на вивезення твердих побутових відходів з приватного сектору;

– будівництво станції для сортування твердих побутових відходів;

– здійснення заходів, по укріпленню 762 метрів прибережної зони річки Дніпро в районі очисних споруд та полів фільтрації поблизу с. Пекарі Канівського району;

– необхідність реконструкції каналізаційної системи та очисних споруд, м. Канів, для запобігання забрудненню земельних ресурсів та ґрунтових вод;

– забруднення атмосферного повітря викидами від промислових підприємств та автотранспорту;

– відсутність ефективної системи роздільного збирання відходів від населення;

– забруднення малих річок, неврегульованість цього питання на законодавчому рівні;

– стрімке збільшення площ карантинних рослин (амброзії полинолистої).