Цього року на  гепатит А області захворіло 4 особи. Всі ці випадки було зафіксовано у лютому – червні, випадки між собою не пов’язані. Про це розповів директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Папач.

За його словами, в області ситуація контрольована. Так само, як і на Вінничині, де було зафіксовано спалах хвороби і нині тривають протиепідемічні заходи.

Володимир Папач зазначив, що від гепатиту А існує вакцина. І хоч дане щеплення не входить до обов’язкових, але на Черкащині вакцину можна придбати в аптеках.

Також, аби захиститися від хвороби варто дотримуватися правил гігієни. Щоб уникнути поширення вірусу, і хворому, і здоровому потрібно ретельно мити руки, особливо після відвідування вбиральні, а також перед вживанням їжі. Не купувати продукцію на стихійних ринках. Якщо це харчі без індивідуального пакування, овочі чи фрукти — обов’язково мити їх та бажано «обдавати» окропом перед вживанням. Будь-яку не бутильовану воду слід обов’язково кип’ятити перш ніж пити. Не вживати молочні продукти, куплені на ринках, без попередньої термічної обробки. Купувати продукти швидкого харчування лише у відведених для цього місцях, перед вживанням «вуличної» їжі — мити руки та обробляти їх дезінфектором.

Головне, наголошує лікар – при перших симптомах інфекційних хвороб звертатися до медичних закладих.