Для Тальнівської громади на Черкащині буде придбано ще один шкільний автобус. Транспорт закуплять за програмою 30/70. Тобто, 30% коштів від вартості автобуса, буде виділено з Тальнівського бюджету, а 70% – державна субвенція. 22 травня на засіданні бюджетної комісії Черкаської обласної ради це розпорядження було підтримане депутатами. Про це пишуть “Вісті Черкащини“.

У вирішенні цього питання посприяв депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький. Він звернувся до голови Черкаської ОВА Ігоря Табурця та керівника управління освіти і науки Валерія Данилевського, аби вони підтримали нашу громаду у закупівлі шкільного автобуса за програмою 30/70.

У своєму зверненні Ігор Валерійович зазначив, що через зменшення освітньої субвенції для Тальнівської громади, місцеве самоврядування змушене оптимізувати мережу освітніх закладів. А це, в свою чергу, посилить проблему перевезення учнів до функціонуючих навчальних закладів із тих населених пунктів, де вони будуть закриті. Адже у перші місяці після початку повномасштабного вторгнення у Тальнівської МТГ було вилучено кілька шкільних автобусів для потреб ЗСУ.

blank

На звернення Ігоря Новицького в обласній адміністрації відреагували позитивно. В управлінні освіти та науки зазначили, що виділення державної субвенції на придбання шкільного автобуса для Тальнівської громади вже заплановане.

– Вважаю, що ключова задача депутата обласної ради – залучати кошти в громаду. Дякую голові Черкаської ОВА Ігорю Табурцю за оперативне вирішення проблеми та своїм колегам – депутатам обласної ради за те, що підтримали це рішення. Радий, що школярі Тальнівщини отримають новий автобус. Буду шукати можливості, щоб зробити навчання школярів більш комфортним, – каже Ігор Новицький.