Ефективне використання водних ресурсів (ставки, річки, озера тощо) неможливе без належного функціонування спеціальних інженерних споруд з відповідним обладнанням.   «Нічийність» гідротехнічних споруд на водоймах області призводить до їх недбайливого використання і руйнування, як наслідок, відсутні можливості повною мірою використовувати водні об’єкти в господарських цілях та захищати навколишнє середовище від шкідливої дії вод. Розповіли у пресслужбі прокуратури Черкаської області.


Прокурори з’ясували, що на одному водних об’єктів на території Уманського району, знаходиться споруда, інформація про власника якої відсутня. Попри це, орган місцевого самоврядування не вживає заходів, аби визнати майно безхазяйним та взяти його на облік.

За фактом бездіяльності органу місцевого самоврядування Уманська окружна прокуратура звернулася з відповідним позовом до суду.

Під час розгляду справи відповідач у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстрував право комунальної власності на гідротехнічну споруду в с. Охматів Уманського району площею 1636 кв. м вартістю 10 млн грн.

Указана гідротехнічна споруда та відповідний водний об’єкт тепер мають належно служити територіальній громаді.