Триває 68 доба або вже третій місяць героїчного спротиву українського народу російському воєнному вторгненню. Протягом усього цього часу наші життя мужньо охороняють військові, рятувальники, медики та правоохоронці. Про те, чи змінилась  кількість злочинів, які були безглузді виклики та що дивує в поведінці людей зараз виданню ЗМІ.ck.ua розповіла речниця ГУНП у Черкаській області Зоя Вовк.

За її словами, попри велике службове навантаження під час воєнного стану, поліцейські продовжують виконувати свою роботу по всіх напрямках.

Дрібні крадіжки та “небезпечні” предмети: які виклики найчастіше зараз отримують поліцейські

Як розповідає Зоя Вовк, від початку воєнного стану статистика вчинених правопорушень однозначно зменшилась. Рівень злочинності впав. Менше крадіжок, менше тяжких злочинів, конфліктів.

“Пов’язано це з ефективними превентивними заходами, посиленням патрулів та активним залученням громадськості до співпраці з правоохоронними органами, введеною комендантською годиною”, – зазначає вона.

Зараз на Черкащині більше відмічають дрібні крадіжки та злочини, що вчиняють на ґрунті вжитого алкоголю. Також зменшилась статистика ДТП та майже удвічі смертність на дорогах.

Нагадаємо, що правоохоронці також несуть службу й на блокпостах. Лише за один тиждень було задокументовано понад 17 правопорушень. Було зафіксовано дві спроби перевезення незареєстрованої зброї, також поліцейські затримали трьох диверсантів та виявили вісім водіїв, які перебували в стані алкогольного сп’яніння тощо.

Правоохоронці реагують на всі виклики, які надходять на лінію “102”, часто серед них бувають і безглузді. Про один із таких розповіла Зоя Вовк:

“Це повідомлення про “небезпечні” предмети, які виявилися засобами гігієни для жінок. Це дійсно, поки найбезглуздіший виклик, адже все було видно неозброєним оком й для цього не потрібно було “зривати” роботу спеціальних служб”, – зазначила вона.

Однак додає, що сьогодні люди почали більше довіряти поліції та стали позитивно відмічати роботу правоохоронців.

“Сьогодні я виділяю прагнення кожного бути ближчими. Люди стали більше поінформованими, довіряти та більше звертаються по допомогу до поліції. Окрім того, посилилась співпраця з громадським сектором, з небайдужими черкащанами та волонтерами. Зараз, ми як ніколи, об’єднані спільною метою – перемогти ворога. Хочеться, аби ця інституція довіри не втратила свого початку й після Перемоги”, – зазначила вона.

Оберігають наш сон: як правоохоронці працюють на Черкащині 24/7

Після оголошення 24 лютого воєнного стану в Україні поліція в Черкаській області почала працювати в посиленому режимі, єдиним механізмом з іншими правоохоронними органами. Правоохоронці нині працюють у режимі 24/7, однак графіки чергувань коригуються так, щоб у поліцейських також був час на відпочинок.

Наразі збільшено кількість патрулів, які забезпечують публічну безпеку та порядок на вулицях. Розгорнуто додаткові ситуаційні центри для цілодобового моніторингу оперативної обстановки на Черкащині. Взято під охорону об’єкти критичної інфраструктури, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Зауважимо, що Верховна Рада збільшила кількість підстав для зупинки поліцією авто та дозволила застосовувати зброю проти російських окупантів. Зі змінами до законів “Про Національну поліцію” та “Про Дисциплінарний статут Національної поліції України” можна детально ознайомитись на сайті Верховної Ради.

“Ми продовжуємо й ту роботу, яка була до введення воєнного стану. Виявляємо правопорушників, оперативно реагуємо на будь-які загрози безпеці громадян. Крім того, поліція за будь-яких обставин залишається протидіяти спробам дестабілізувати ситуацію на території й убезпечити життя цивільного населення, та наголошує на тому, що коли звучать сирени повітряної тривоги, людям максимально потрібно обмежити своє перебування на вулицях і без нагальної потреби взагалі не виходити з укриттів”, – зазначила Зоя Вовк.

Окрім цього, правоохоронці встигають також допомагати в тилу. Зокрема, вони здають кров. Так, нагадаємо, що 22 квітня поліцейські офіцери громади здали кров для людей, які постраждали внаслідок обстрілів та авіанальотів. Це військовослужбовці, мирні люди та діти, які дістали поранення. А поліцейські сектору ювенальної превенції Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області докладають максимум зусиль для підтримки родин, які були вимушені покинути власні домівки через війну. Аби малеча скоріше забула пережите ними, інспектори ювенальної превенції проводять зустрічі з дітлахами. Оточують їх емоційною підтримкою, турботою та увагою.

Нині правоохоронці посилено працюють та оберігають спокій і сон черкащан. Тож дотримуйтеся рекомендацій та не нехтуйте своєю безпекою.