27 лікарів із 40 необхідних працюють у Драбівській багатопрофільній лікарні на Черкащині. Нині фахівцям доводиться поєднувати декілька вакансій для стабільної роботи закладу, розповіла Суспільному директорка медзакладу Світлана Бойко.

У медзакладі працює Катерина Близнюк. Поєднує обов’язки лікарки-анестезіолога та завідувачки відділення невідкладної екстреної меддопомоги. У такому режимі працює вже рік.

“У випадках ургентних ситуацій, коли я потрібна і в операційній, і в приймальному відділені або також у палаті інтенсивної терапії, – це складно. Доводиться іноді вирішувати щось у телефонному режимі”, – розповіла вона.

Нині у штаті три анестезіологи та цього замало, додала Катерина Близнюк:

“У такому режимі можна працювати місяць. Але не більше. Рік — це тяжко”.

49 років працює травматологом 74-річний Володимир Роєнко. У закладі він — єдиний лікар цієї спеціальності. Тому потрібен напарник:

“Наша лікарня обслуговує 33 тисячі людей і надає цілодобову невідкладну допомогу травмованим. Один травматолог забезпечує як прийом, так і стаціонарну, а також невідкладну допомогу вдень, вночі, на вихідні і у свята.

Аби лікарі комфортно працювали і щоб не було нарікань від пацієнтів, шукають додаткових фахівців, пояснила директорка лікарні Світлана Бойко:

“Потрібні лікарі-хірурги, лікарі-анестезіологи, лікарі-терапевти. Також було б добре, аби у штаті був патологоанатом, тому що в нас є лікар, який доїжджає із Золотоноші, але б хотілося мати свого. Також ми шукаємо фахівців немедичних спеціальностей для впровадження реабілітації. Це такі спеціальності як фізична терапія та ерготерапія. Шукаємо і хірурга-стоматолога, або навіть готові навчати його після інтернатури на додаткову спеціалізацію. Якщо буде більша кількість фахівців, то, звичайно, буде менше навантаження на тих, які є”.

У планах, додала Світлана Бойко – відкриття реабілітаційного відділення. Тож дехто вже почав опановувати нові для себе спеціальності, як от лікарка-невропатолог Марія Кир’ян:

“Я маю ще одну спеціалізацію – лікар фізичної та реабілітаційної медицини. наш заклад теж планує займатися реабілітацією як військовослужбовців, так і цивільного населення. ще потрібні спеціалісти для того, щоб робота була взаємозамінна і щоб вона виконувалася повноцінно і на сто відсотків”.

Нових працівників обіцяють забезпечити і житлом, зазначила директорка закладу Світлана Бойко:

“У нас на території лікарні є гуртожиток квартирного типу. Квартири двокімнатні, трикімнатні. Там є постійне гаряче водопостачання. Вони досить комфортні”.