У травні очікується наймасовіший весняний зорепад – метеорний дощ Ета-Аквариди. Щороку потік Аквариди спостерігається в період з 19 квітня до 28 травня. Пік, коли буде найкраще видно згоряючі метеори, настане вранці 5 травня. Можна буде побачити від 10 до 85 метеорів на годину. Пише сайт gazeta.ua.

Особливо добре Аквариди будуть помітні мешканцям Південної півкулі Землі. Цей метеорний потік складається з дрібних осколків комети Галлея, яка наближається до Сонця кожні 76 років, але залишає слід із часток уздовж своєї орбіти. Орбіта комети у двох місцях проходить дуже близько до орбіти Землі, тож атмосфера планети взаємодіє з кометним матеріалом, створюючи ефект зорепаду. В результаті земляни можуть спостерігати великі зорепади від комети Галлея двічі на рік.

У жовтні в небі утворюється метеорний потік, відомий як Оріоніди, а в кінці квітня – на початку травня можна спостерігати потік Ета-Аквариди, відомий також як “травневі Аквариди”. Свою назву зорепад отримав у зв’язку з тим, що його радіант розташовується в сузір’ї Водолія.

Безпосередньо сама комета Галлея перетинала межі сонячної системи у 1986 році. Наступного разу вона повернеться лише у 2061 році.