Урочистості до Дня Української Державності відбулися у Черкасах. Виставка, презентація Рушника Перемоги, слова привітань, нагородження кращих з кращих та виступи творчих колективів. Такою насиченою та різноманітною була програма заходу.

Спочатку учасників зустрічала виставка до Дня Української Державності. Тут можна було побачити кераміку заслужених майстрів народного мистецтва України Євгена Поступайла і Юрія Нечая, жіночий традиційний одяг Середньої Наддніпрянщини, фото першого підняття синьо-жовтого прапора над Черкасами на театральній площі 3 листопада 1990 року і саме полотно стягу. На огляд виставили військові однострої та зброю Армії УНР, а також портрети видатних українських діячів: В’ячеслава Липинського, Левка Лук’яненка, Володимира Винниченка, Михайла Драгоманова та Михайла Грушевського.

blank

Заслужена художниця України Олександра Теліженко презентувала присутнім Рушник Перемоги, на створення якого пішло 5 місяців. Вона розповіла, що технологія вишивки була складною: у рушнику використано 23 кольори тла і 60 кольорів ниток. На полотні вишитого витвору – багато традиційних українських і універсальних символів. Майстриня переконана: рушник має свою магію і принесе Перемогу Україні.

Опісля презентації зі святом присутніх привітали керівники області та міста. Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець подякував усім полеглим захисникам України. Загиблих вшанували хвилиною мовчання.

“Вірю, що завдяки нашим героям-захисникам, невтомним волонтерам і єдності усього українського народу ми обов’язково переможемо”, – зазначив керівник ОВА.

blank

Міський голова Анатолій Бондаренко подякував усім воїнам, завдяки яким усі мали змогу зібратися на урочистості. Також він згадав постаті земляків-черкащан з минулого та сьогодення, які брали участь у творенні української державності: Кобзаря Тараса Шевченка, митрополита Василя Липківського, політиків Вячеслава Чорновола та Михайла Сироти та свого земляка, уродженця Лисянки, учасника російсько-української війни Юрія Михайлюка, якому присвоєно звання «Герой України» з врученням ордена «Золота Зірка»— за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

«Головне наше завдання сьогодні –  це об’єднатися і бити ворога. Кожному на своєму фронті, на передовій і у тилу. Впевнений, що перемога буде за нами. Адже ми – ураїнці, народ з багатовіковою історією і традиціями», – зазначив міський голова Анатолій Бондаренко.

blank

blank

Представникам різних сфер з нагоди Дня Української Державності були вручені державні, обласні та міські відзнаки. Анатолій Бондаренко вручив нагороди від міської влади.Нагрудними знаками «За мужність і героїзм» нагороджено Віталія Костенка, підполковника служби цивільного захисту, учасника бойових дій; військовослужбовців Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота, учасників бойових дій: Андрія Винту, Миколу Ніколаєва та Олександра Юрченка. Грамотами виконавчого комітету відзначено голову Черкаської міської організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів Михайла Вакуленка та заслужену артистку України НаталІю Мамалигу. Подяками міського голови – спортсменів Віктора Пустовіта, Івана Доненка та Богдана Кулинича.