Мінібуржуйки, що можуть вміститися в кишені, виготовляють в одній зі шкіл Черкас. Над ними діти працюють на уроках трудового навчання. Ескіз підгледіли в інтернеті, а матеріали залишилися після ремонту закладу, розповів Суспільному учитель Петро Вітько.

Майстерня однієї з черкаських шкіл нині є цехом із виробництва мініпічок. Із металевих листів роблять деталі. Якщо суворо дотримуватися креслень, то має вийти мінібуржуйка, на якій можна закип’ятити чай чи підігріти тушкованку, якщо розмістити всередині цієї пічки якесь паливо, наприклад сухий спирт, розповів учитель Петро Вітько.

“Для того, щоб вона функціонувала, потрібно, щоб був протяг повітря. Коли ставиш кружечку або ще щось, щоб не було герметизації, щоб був продув. А якщо потрібно додавати паливо, то, як у звичайній буржуйці, є місце для такого”, — пояснив учитель праці.

Такі пічки, за його словами, зручні передусім в окопах. А матеріали для них знайшлися в школі: “У нас відбувається реконструкція школи, тож оцинкованого тонколистового металу в нас вдосталь”.

Учні працюють над буржуйками й на уроках, і на гуртках: “Важливо допомагати військовим, тому що, хто, як не ми, українці, зможемо допомогти військовим у цей скрутний час”, — прокоментував школяр Антон Рожківський.

За словами учня Артема Кузьміна, пічки роблять із думкою про людей, які ними користуватимуться: “Коли ми робимо, то думаємо, що люди будуть собі гріти їжу, воду або ще щось.Вона їм знадобиться. Потрібно допомагати військовим, тому що в нашу країну прийшла війна, багато людей зараз воюють”.

Поміж дистанційним навчанням та повітряними тривогами, учні встигли виготовили 20 пічок та обіцяють волонтерити, допоки буде потреба.