Вчора до закладів освіти області вирушило нове комп’ютерне обладнання – 1442 ноутбуки Chromebook. Інформує сайт Черкаської ОВА.

Освітяни області отримали ноутбуки в продовження ініціативи «Ноутбук кожному вчителю», що реалізується у межах домовленостей Міністерства освіти і науки України з компанією «Google» за підтримки Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури UNESCO.

Нагадаємо, ці гаджети оснащені спеціалізованою операційною системою від Google – Chrome OS, що відрізняється від звичних освітянам операційних систем. Тому партнерами розроблено чіткі інструкції для педпрацівників із підключення та налаштування ноутбуків. Водночас протягом 2022/2023 навчального року для користувачів ноутбуків передбачене безоплатне навчання, організоване МОН за підтримки Google Україна з можливостей використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу.

У подальшому користувачам пристроїв буде надаватися доступ до освітніх ліцензій Teaching & Learning Account для роботи в спільній екосистемі Google Workspace.

Розподіл ноутбуків здійснюватиметься територіальними органами управління освітою.