Наймолодші черкаські вітрильники готуються закривати сезон, розповіла Суспільному тренерка Ольга Фіщук. Оскільки цей спорт залежить від погодних умов, у школі не втрачають момент: на воду виходять по чотири рази на тиждень.

У свої 12 років Ярослав Фрідман – помічник тренера. За сезон хлопець опанував усі тонкощі вітрильного спорту. На його думку, це під силу кожному, головне – бути наполегливим: “Можна постійно прискорюватися, розпускати парус. Це як їхати на машині, тільки без бензину”.

За словами Діани Снігур, коли ти самостійно підкорюєш стихію, це важко описати словами. Відчуття свободи в перемішку з жагою до пригод настають, як тільки відходиш від берега: “Там більші хвилі, та ходити по хвилях — цікавіше. Тобто екстремальніше”.

Найважливіше завдання для спортсмена – впіймати попутний вітер. Дівчина додала, тут немає ніякого секрету, треба або намочити палець, або розпустити волосся.

По Дніпру Данило Шинкаренко ходить на “Двійці”. За його словами, човен обрав не лише через “щасливу” цифру: “Вода тут стікає на корму, а так легше вичерпувати воду”.

Окрім того, що спортсменів у школі вчать правильно керувати судном і довіряти своїм відчуттям, на практиці вони освоюють й “перевертання”, це схоже на контрпідготовку, – розповів спортсмен Назар Пасєка.

“Треба без паруса вийти на воду і в жилетах — це найголовніше. Коли човен повністю перевернутий, ми тягнемо на себе шверт, через вагу човен перевертається і ми можемо вільно повернути на берег”.

За словами тренерки, з кожним тренуванням молодші спортсмени стають більш професійними, однак без розваг і релаксу заняття не обходиться: “Вони ще діти маленькі, їм хочеться гратися, тому ми іноді тренуємось в ігровій формі, щоб їх зацікавити”.

Ольга Фіщук додала, оскільки спорт залежний від погоди, доки тепло і сонячно – ловлять момент: “Ми намагаємося виходити у різну погоду, нас може зупинити тільки дощ. Ось поки буде погода, ми будемо виходити, навіть у жовтні, якщо буде тепло.

Аби не втрачати навички та тримати себе в тонусі, спортсмени продовжуватимуть тренування, тільки вже в басейні й тренажерному залі.