Власну араукарію щороку вдома наряджає кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри біології, екології та агротехнологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Вікторія Осипенко. Про це розповідає Суспільне.

“У мене вдома росте дві араукарії — старша та молодша. І вже стало традицією наряджати їх до різдвяно-новорічних свят. Вони мають незвичайний та навіть трохи екстравагантний вигляд у святковому вбранні та радують сімʼю”, — розповіла пані Вікторія.

З її слів, виростити у горщику таку рослину не складно, варто лише дотримуватися деяких правил. Утім щороку до Різдва ви матимете вдома готове деревце і не потрібно буде витрачати гроші та турбуватися про екологію.

“Для вирощування в умовах квартири рекомендують араукарію або кипариси. Араукарії в дикій природі зростають лише в південній півкулі, хоча, за палеоботанічними даними, до льодовикового періоду зростала і в середніх широтах північної півкулі. Вона доживає до 2 тисяч років, має репутацію залізного дерева та може скласти конкуренцію нашим ялині або сосні, які зазвичай ми викидаємо на смітник після новорічних свят”.

Ця рослина росте доволі повільно, розповіла науковиця:

“Щороку наростає лише одна мутовка бічних гілочок (від чотирьох до семи у колі), тому нескладно визначити вік рослини. Потрібно підрахувати кількість мутовок та додати один-два роки на проростання насінини”.

У кімнаті рослину варто ставити на гарно освітлене місце, та зволожувати ґрунт в міру його підсихання відстояною водою, додала пані Вікторія. Утім рослина вибаглива до температурного режиму:

“Кімнатна араукарія добре себе почуває лише в прохолоді. Протягом літа температура повітря повинна бути в межах 20 градусів. У холодну пору року вона повинна бути приблизно 10 градусів, при цьому в кімнаті не повинно бути тепліше 15 градусів”.

Як і всі інші хвойні рослини, вона здатна очищати повітря. Але є й труднощі у вирощуванні, додала науковиця:

  • якщо пошкодити верхню частину рослини, то її подальший розвиток може бути неправильним або зупинитися взагалі;
  • при вирощуванні араукарії в квартирі, особливу увагу потрібно приділяти вологості повітря (не повинно бути сухим), освітленню (має бути багато яскравого розсіяного світла), температурі (не мусить бути занадто низькою взимку);
  • голки обпадають, а пагони сохнуть і жовтіють, якщо араукарії не вистачає вологи та освітлення;
  • рослина уповільнює розвиток і ріст, якщо кальцію в субстраті занадто багато;
  • молоді пагони будуть тонкими, якщо удобрювати араукарію недостатньо.

“Є інформація, що у світі щороку висаджується близько 200 мільйонів саджанців справжніх ялинок, з яких щороку продається приблизно 70 мільйонів для святкування Різдва. Щоб виростити дерево середньої висоти для роздрібних продажів — десь 180 см, може знадобитися до 15 років. Але купляти чи не купляти живу ялинку, вирішувати вам. Просто на одну використану ялинку на Різдвяні свята і Новий рік постарайтеся весною висадити дві-три ялинки, одна з яких обовʼязково приживеться”.