Прокурора, який вимагав неправомірну вигоду з наркоторговця, відсторонили від посади на 11 днів через відпустку, а 60-ти денний домашній арешт замінили на заставу у 140 тисяч гривень.

Про це повідомляє видання “Кропива“.

Прокурор Черкаської місцевої прокуратури Володимир Олизько, за версією слідства, розробив злочинну схему спрямовану на одержання неправомірної вигоди від підозрюваного за вчинення дій в його інтересах. Зокрема неправомірну вигоду планував отримати за зміну кваліфікації злочинних дій підозрюваного з більш тяжкого на менш тяжкий злочин.

Для реалізації плану посадовець залучив свого знайомого адвоката який особисто знав підозрюваного та його знайомого, який співпрацював з правоохоронними органами.

Прокурор перекваліфікував кваліфікацію злочину з торгівлі наркотиками в особливо великих розмірах на зберігання в особливо великих розмірах. Коли суд відмовився змінювати запобіжний захід, підозрюваному висунули нові умови.

Після цього адвокат повідомив, що потрібно укласти угоду про визнання винуватості і підозрюваний вийде на волю з умовним терміном. Однак для цього потрібно сплатити ще п’ять  тис. дол. При цьому дві тис. дол. потрібно сплатити до укладання угоди, решту – після, аванс було надано. Також потрібно було сплатити ще 1500 доларів за попередню домовленість по перекваліфікації.

31 травня Придніпровський суд затвердив угоду про визнання винуватості яку подав прокурор Олизько В.В. за якою підозрюваний Міннегалімов Віталій отримав умовний термін та вийшов на волю. При цьому раніше чоловіка вже засуджували за торгівлю наркотиками. А серед вилученого цього разу наркотичного запасу “для власного вживання” було 2876 грам афмефтаміну.

13 червня при отриманні решти коштів у розмірі 4500 тис. дол. у власному кабінеті був затриманий адвокат.

Під час санкціонованого обшуку житла прокурора було вилучено дві тис. доларів, серед яких було чотири купюри по сто доларів які були вручені раніше працівниками СБУ.

Прокурору було обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб. В Апеляції прокуратура досягла скасування цієї ухвали і домоглася тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 140 тис. грн.

Також відсторонено від посади терміном на 11 днів, оскільки до 3 серпня прокурор перебуває у відпустці, а 14 серпня завершується термін досудовго розслідування по справі.