Затриманий державним бюро розслідувань Олег Кулініч, колишній очільник управління СБУ по АР Крим, яке після російської анексії півострова дислокувалось в Херсоні, родом із Сміли. Його підозрюють в держзраді і роботі на Росію. Про це пише сайт Сміла.UA.


Державне бюро розслідувань заявляє, що встановлено факти співпраці Кулініча з представниками спецслужб РФ. Ця інформація начебто підтвердилася і проведеними експертизами.

“Співробітник СБУ також передавав російським спецслужбам розвідувальну інформацію проти України. Зокрема, було задокументовано передачу ним інформації, що становить державну таємницю”, – повідомили в бюро.

Також задокументована безпосередня участь Олега Кулініча у діяльності злочинної організації, яка займалась розвідувальною та підривною діяльністю проти України.

Кулініч отримав повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю). Йому загрожує до 15 років за гратами.

Затриманий за підозрою в роботі на РФ Олег Кулініч має доволі побіжне відношення до СБУ. На посаду очільника кримського управління спецслужби він потрапив лише 21 жовтня 2020 року. Був призначений указом Зеленського. До цього майже 20 років не мав стосунку до роботи спецслужби, займаючи посади в інших держорганах.

Народився Кулініч в 1969 році в місті Сміла, в 1990-х працював в СБУ. За даними екскерівника аппарату СБУ Ігоря Гуськова, Кулініч є випусником академії ФСБ РФ. На початку 2000-х він працював заступником державного секретаря міністерства палива і енергетики. На цю посаду його призначив президент Леонід Кучма. Згодом в 2008-2009 роках Кулініч очолював Державний комітет України з земельних ресурсів. На цю посаду його призначила тодішній прем’єр Юлія Тимошенко.

За часів прем’єрства Віктора Януковича в 2006-2007 роках Олег Кулініч був віцепрезидентом Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”.

В цей самий період “Енергоатом” очолював Андрій Деркач. Він також є випускником академії ФСБ Росії. США ввели санкції проти нардепа Деркача. Його називають “російським агентом”

Наразі Служба безпеки України розповсюдила пресреліз, в якому зазначено, що інформація про співпрацю Кулініча з РФ ще “потребує перевірки”. Процесуальне керівництво по даній справі здійснює офіс генерального прокурора.

“Викриваючи такі ситуації, а не приховуючи їх, ми впроваджуємо курс на побудову сучасної та дієвої спецслужби, що здатна протидіяти сильному ворогу, який завдає шкоди державній безпеці України”, – сказано в заяві спецслужби.