40 камер спостереження встановили у черкаському парку “Сосновий бір”. За словами керівника “Дирекції парків” Андрія Кучі, на це витратили 1 мільйон 400 тисяч гривень з міського бюджету, розповідає Суспільне.

За словами охоронців парку, камери значно спростили роботу, адже обійти 54 гектари парку треба багато часу, а з допомогою камер все видно одразу і можна швидко реагувати на непередбачувані події.

За безпекою відвідувачів стежать із приміщення ситуаційного центру. За словами охоронця Ігоря Філімонова, найбільше пильнують “Міст кохання”.

“Бувають бійки там, компанії різні збираються. Тепер можна вчасно поліцію викликати і запобігти. Можна навіть врятувати тих, хто хоче плигнути з моста. Ми бачили недавно, що жінка хотіла плигнути, і встигли її врятувати”, – повідомив він.

Відео із камер зберігається один день, за потреби його можуть надати містянам чи правоохоронцям 4 з 40 встановлених камер – “розумні” камери, вони можуть розпізнавати обличчя, номерні знаки та обертатись.

За словами Андрія Кучі, камери необхідні, адже в парку люди часто гуляють допізна.

“Парк освітлюється, тому тут є відвідувачі навіть опівночі. Камери встановили, щоб такі прогулянки стали для черкащан безпечнішими”, – зазначив він.

Наступного року камери встановлять у двох скверах – “Богдана Хмельницького” та “Юність”.