У Черкаському зоопарку проживає леопард далекосхідний на ім’я Дикий. Завтра, 21 червня о 10-й годині його вітатимуть з 10-річчя.

blank

З нагоди іменинника, Черкаський зоопарк розповів цікаві факти про життя цих котячих:

Пардус амурський, або пантера плямиста амурська (Panthera pardus orientalis) /старі назви: леопард далекосхідний, також відомий як леопард амурський/, є одним з найрідкісніших і найбільш вразливих підвидів леопарда у світі. Ось кілька ключових фактів про цей підвид:

– Зовнішній вигляд: цей леопард має більш густе та довге хутро порівняно з іншими підвидами, що допомагає йому виживати в холодному кліматі. Його хутро забарвлене в блідо-жовті або золотисті тони з розсипом чорних плям.

– Розмір: ці леопарди досить компактні, але міцні. Дорослі самці важать від 32 до 48 кг, а самиці від 25 до 42 кг.

– Географічний ареал: мешкає переважно у далекосхідному регіоні східної Азії.

– Екосистема: вони живуть у лісистих районах з густою рослинністю, що забезпечує укриття та достатню кількість здобичі. Леопард є винятково адаптивним хижаком, здатним полювати на різноманітну здобич, включаючи кабанів, оленів та дрібних ссавців.

– Популяція та загрози: станом на 2020 рік, диких леопардів далекосхідних залишилась близько 100 особин. Їхнє виживання під загрозою через втрату місць проживання, браконьєрство та зменшення кількості природної здобичі. Розвиток інфраструктури також негативно впливає на їхні території.

Підвид внесений до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи і в додаток I до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕС). Полювання на леопарда заборонено з 1956 року.